Łomża Vive Kielce ogłasza kolejny transfer! Długi kontrakt!

02-11-2021 10:01,
Maciej Urban

Mistrzowie Polski nie przestają zaskakiwać i właśnie ogłaszają kolejny transfer! Nowym zawodnikiem kieleckiego klubu będzie Stefan Dodić. 18-latek pojawi się w stolicy województwa świętokrzyskiego już w sezonie 2022/2023.

Obecnie gra w Metalurgu Skopje. To jego trzeci sezon w seniorskim zespole i już na samym starcie swojej przygody na najwyższym poziomie zdążył zaliczyć debiut w Lidze Mistrzów. Zawodnik związał się z wielokrotnymi mistrzami Polski czteroletnim kontraktem.

Serb na co dzień gra na pozycji rozgrywającego i charakteryzuje się między innymi świetnymi warunkami fizycznymi. Dodić ma 194 centymetry wzrostu i waży 90 kilogramów. Co ważne, może on grać na środku oraz lewym rozegraniu. 

Po 18-latka próbowały sięgnąć także inne europejskie topowe kluby, jednak to Łomża Vive Kielce wygrała ten wyścig. Młody szczypiornista jest uważany za jeden z największych młodych talentów z Serbii. W wieku 15 lat zadebiutował w Lidze SEHA, będąc najmłodszym graczem w historii tych rozgrywek. Ma już za sobą także debiut w seniorskiej reprezentacji Serbii.

Prezes Bertus Servaas gratuluje zawodnikowi decyzji jednocześnie życząc mu powodzenia w nowym klubie. Nie można wykluczyć, że Stefan Dodić dość szybko trafi na wypożyczenie, jednak sternik kieleckiego klubu nie zdradza na ten temat szczegółów. Pytany przez internautów, kto następny zasili szeregi mistrzów Polski, Servaas odpowiada, że teraz będzie chciał się skupić na poszukiwaniach drugiego sponsora strategicznego dla Łomży Vive Kielce. 

Dodajmy, że wspólnie z Dodiciem w najbliższym sezonie do kieleckiego klubu dołączą też: prawy rozgrywający Nedim Remili, środkowy rozgrywający Stas Skube, lewy rozgrywający Elliot Stenmalm, lewy rozgrywający Halil Jaganjac oraz prawy skrzydłowy Benoit Kounkoud. W następnym sezonie w stolicy województwa świętokrzyskiego zawita lewy rozgrywający, Hassan Kaddah.

fot. Metalurg Skopje

Projekt i wykonanie: CK Media Group