Negocjacje zakończone sukcesem! Stenmalm w Kielcach już od lipca

01-11-2021 11:31,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce zaprezentowała kolejny transfer, jaki zrealizowany zostanie w nowym sezonie. Kielczanie porozumieli się z klubem Redbergslids IK i już od lata przyszłego roku pozyskają 19-letniego Elliota Stenmalma. 

Negocjacje w sprawie transferu Szweda toczyły się już od dłuższego czasu. Pierwotnie kielczanie porozumieli się z samym zawodnikiem, który podpisał z klubegm kontrakt od 2023 roku. Teraz sukcesem zakończyły się też rozmowy z jego klubem Redbergslids IK Göteborg. Dzięki temu gracz trafi do mistrzów Polski jeszcze wcześniej.

Umowa Elliota Stenmalma z Łomżą Vive Kielce będzie obowiazywać w latach 2022-2025. 

- Bardzo dziękuję za zrozumienie i świetny kontakt z klubem Redbergslids, to przyjemność prowadzić rozmowy w takiej atmosferze. Jestem przeszczęśliwy, że transfer będzie mógł dojść do skutku już po zakończeniu obecnego sezonu – komentuje Prezes KS Vive Handball Kielce S. A., Bertus Servaas.

 Latem przyszłego roku mistrzów polski wzmocni łącznie pięciu zawodników. Oprócz Stenmalma to także Francuzi Nedim Remili i Benoit Kounkoud, Słoweniec Stas Skube oraz Chorwat Halil Jaganjac. W 2023 roku do klubu trafi Egipcjanin Hassan Kaddah.

fot: Fot. RedbergslidsIK

Projekt i wykonanie: CK Media Group