Oficjalnie! Chorwat w Łomży Vive Kielce. Zastąpi Kulesza

17-10-2021 11:17,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce oficjalnie potwierdziła tranasfer kolejnego nowego zawodnika. 1 lipca 2022 roku do ekipy mistrzów Polski dołączy Chorwat Halil Jaganjac. 23-latek od dłuższego czasu był łączony z kieleckim klubem, a teraz znamy szczegóły kontraktu, z jakim związał się z drużyną żółto-biało-niebieskich.

Halil Jaganjac gra na pozycji lewego rozgrywającego i zastąpi w Łomży Vive Kielce odchodzącego po sezonie Uladzislaua Kulesza. Obecnie jest zawodnikiem RK Nexe Našice, a po sezonie trafi do Kielc jako wolny zawodnik. Chorwat związał się z Łomżą Vive Kielce trzyletnim kontraktem.

- Po bardzo długich negocjacjach z przyjemnością informuję, że zakontraktowaliśmy Halila Jaganjaca od 2022 do 2025 roku - poinformował Bertus Servaas, prezes klubu.

23-latek imponuje niezłymi warunkami fizycznymi - ma 200 cm wzorstu. W swojej karierze występował już w PSG oraz w Metalurgu Skopje, ma na koncie także występy w reprezentacji Chorwacji, a także srebrny medal młodzieżowych mistrzostw świata z 2019 roku. W sezonie 2017/2018 został najlepszym strzelcem Ligi SEHA (100 bramek). 

To kolejny zawodnik, jaki latem wzmocni drużynę Łomży Vive Kielce. Potwierdzone zostały już transfery przychodzących z PSG Nedima Remiliego i Benoita Kounkouda oraz Stasa Skube z Mieszkowa Brześć. Od 2022 roku w Łomży Vive będzie grał też Egipcjanin Hassan Kaddah, który obecnie broni barw egipskiego Zamaleku. Ponadto kielczanie wciąż negocjują z rozgrywającym Eliotem Stenmalmem. 

fot: svijet-rukometa.com

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group