Mityng już za nami. Ciekawe rezultaty lekkoatletów

23-08-2010 00:01,

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się jubileuszowy V Mityng Świętokrzyski. Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać zawody na naprawdę wysokim poziomie. W tym wynik klasy Międzynarodowej Mistrzowskiej. Z bardzo dobrej strony pokazali się także kieleccy lekkoatleci.

Jubileuszowy mityng lekkoatletyczny przyciągnął na stadion przy ulicy Bocznej niespotykaną, jak na tę dyscyplinę liczbę widzów. Na obiekcie pojawiło się bowiem około 600 kibiców, czyli około dwa razy więcej niż w poprzednim roku. – Trzeba przyznać, że publiczność dopisała. Poza Mistrzostwami Polski bardzo rzadko zmagania lekkoatletów obserwuje aż tyle ludzi – mówił zadowolony dyrektor zawodów Tomasz Wieczorek.

I trzeba przyznać, że wszyscy zgromadzeni na stadionie mieli co oglądać. Fantastyczny wynik w rzucie dyskiem osiągnęła Wioletta Potępa, posyłając go na odległość 60.54 m. Jest to rezultat klasy Międzynarodowej Mistrzowskiej. Dyskobolka osiągnęła nawet lepszy wynik niż na Mistrzostwach Europy w Barcelonie, gdzie zajęła 12. miejsce. Takie osiągnięcie oczywiście musiało być odpowiednio nagrodzone. Lekkoatletka otrzymała bowiem czek na 2000 zł od firmy MD Sp. z o. o, który był głównym sponsorem imprezy. – Gdyby Wioletta rzuciła na taką odległość w mistrzostwach, to pewnie byłaby w pierwszej szóstce. Tutaj w Kielcach znacznie poprawiła rekord mityngu, do rekordu stadionu zabrakło tylko 14 cm. – przyznał Wieczorek.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. Ciekawie zapowiadający się sprint kobiet nie rozczarował. Już w eliminacjach cztery zawodniczki osiągnęły czas poniżej 12 sekund. Najszybsza w nich oczywiście była Weronika Wedler, która przebiegła 100 metrów w 11.59 s., czyli o jedynie 0.3 s gorzej od rekordu stadionu. Finał zapowiadał się fascynująco, gdyż rywalizować ze sobą miały między innymi mistrzyni Polski i brązowa medalistka ze sztafety 4x100m z Barcelony, wspomniana Wedler oraz wicemistrzyni Polski, Ewelina Ptak. Bieg był niezwykle zacięty, ale swoją klasę udowodniła mistrzyni, która z czasem 11.60 wygrała rywalizację. – Jestem z siebie zadowolona. Wprawdzie myślałam, że w finale pobiegnę nieco szybciej, ale nie jest źle. Miałam bardzo mocną konkurencję, gdyż Ewelina Ptak, Ania Kiełbasińska i Agnieszka Ligięza są w doskonałej formie – skromnie wypowiedziała się zwyciężczyni.

Bardzo dobry rezultat osiągnął także kolejny uczestnik niedawnych Mistrzostw Europy, Kacper Kozłowski, który zmiażdżył przeciwników, przebiegając 400 metrów w 46.44 s. – Chyba nie ma w Polsce takiego drugiego lekkoatlety, który w "samotnym" biegu osiągnął by taki mistrzowski czas – podsumował bieg dyrektor mityngu.

Blisko przekroczenia magicznej bariery 70 metrów był Wojciech Nowicki. Białostoczanin posłał młot na odległość 69.59 m, czym o 9 cm poprawił swój rekord życiowy.

Wiele powodów do radości mieli także reprezentanci Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Jego wychowanek Kamil Zbroszczyk pchnął kulę na odległość 18.51 m. Dzięki temu zwyciężył konkurencję i poprawił swój rekord życiowy o ponad pół metra. – To była dla nas bardzo miła niespodzianka. Z takim rzutem na Mistrzostwach Polski Kamil mógłby się plasować w pierwszej szóstce. To była zarazem „życiówka”, jak i rekord województwa świętokrzyskiego – wyjaśnił dyrektor Wieczorek.

Kibice na Bocznej czekali zwłaszcza na występ naszej tyczkarski Agnieszki Wrony, która w tym roku wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Zawodniczka KKL-u wygrała konkurs skacząc na wysokość 3.80 m. Potem była już klasa dla samej siebie. Agnieszka zaliczyła 4 metry i podjęła próbę ataku na rekord życiowy 4.16 m. Nie udało się, ale i tak zawodniczka otrzymała ogromne brawa od publiczności. – Widać, że kielczanie kochają Agnieszkę. Aż ciarki przechodziły, jak oklaskami mobilizowali ją do dobrego skoku – wspominał dyrektor mityngu.

- Emocji było co niemiara. Tym bardziej cieszymy się, że tak wielu kibiców spędziło piękne niedzielne popołudnie w tak miłej atmosferze – powiedział po zawodach Tomasz Wieczorek.

Sponsorem strategicznym zawodów był MD sp. z o.o. Imprezę finansowo wsparli także Urząd Marszałkowski, Totalizator Sportowy, DUBR Kielce, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart", PGO Kielce, PUK, Wodociągi Kieleckie, Trakt i Domgos Media-Expert. Portal Cksport był jednym z patronów medialnych mityngu.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy!

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

Mihu2010-08-23 00:10:43
poziom sportowy naprawde dobry, niech zaluje ten kto nie byl choc na chwile!
kibic2010-08-23 00:25:41
Oby coraz więcej takich imprez było w Kielcach tym bardziej że mamy niezły obiekt a lekkoatletyka to przecież "Królowa Sportu"
Kielczanin2010-08-23 15:40:05
Powinni zrobić trybuny z prawdziwego zdarzenia, nie to co teraz :(
SĄ!!2010-08-24 18:19:26
Co do trybun to nie widze sensu cokolwiek zmieniać, tym bardziej, że nie ma wogole takiej potrzeby :P
Ważne żeby tartan juz wiecej sie nie psuł!!!

A sam mityng = rewelacja!!
Za rok bedzie jeszcze lepiej!! :)
ujuwlov2011-04-14 08:43:13
fGB2c8 <a href="http://ridzjwrgalvn.com/">ridzjwrgalvn</a>, [url=http://fyopwsxpogtv.com/]fyopwsxpogtv[/url], [link=http://upynvfpfmzdz.com/]upynvfpfmzdz[/link], http://qfvmawxbgbey.com/

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group