Znane osobistości na otwarciu nowej sali treningowej w Kielcach

04-10-2021 15:54,
Maciej Urban

Za nami otwarcie sali treningowej Miejskiego Klubu Sportów Walki Korona w Kielcach, które w jednym miejscu zgromadziło wiele znanych osobistości. Wśród gości był między innymi Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta oraz klubu Korona Kielce. Obecni na spotkaniu byli prezes Łukasz Jabłoński, trener Dominik Nowak, czy Jacek Kiełb. 

Otwarcie swoją obecnością uświetnił także Maciej Korzym. Klub posiada licencję Polskiego Związku Zapaśniczego, co umożliwi starty w zawodach dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Głównym trenerem zapasów jest reprezentantka polski oraz multimedalistka Anna Wawrzycka. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu młodych adeptów tego sportu.

Kolejną sekcją odbywająca się w klubie będzie Brazylijskie Jiu Jitsu. Sport, który tak, jak zapasy, wpływa na ogólny rozwój oraz poprawę mobilności stawów, czy kondycji. Zajęcia prowadzić będzie Kamil Dziadek, posiadacz czarnego pasa w tej dyscyplinie sportowej.

W klubie powstała również sekcja MMA. Trenerem będzie doświadczony zawodnik oraz trener, Karol Szałowski. Wisienką na torcie będą zajęcia boksu prowadzone przez licencjonowanego trenera, Krystiana Buriańskiego.

Do dyspozycji klubowiczów jest siłownia, która posiada cały potrzebny sprzęt do przygotowania w sportach walki. Na całą salę treningową przeznaczono 600 metrów kwadratowych. Klub mieści się na wysokości Politechniki Świętokrzyskiej (u zbiegu ulic Warszawskiej oraz Pocieszki).

Nowe miejsce na mapie naszego miasta jest własnością stowarzyszenia sportów walki Korona Kielce.

Projekt i wykonanie: CK Media Group