Granat zatrzymał Koronę II Kielce

02-10-2021 17:07,
Mateusz Kaleta

Po pięciu zwycięstwach z rzędu, punkty w IV lidze straciły rezerwy Korony Kielce. W meczu 9. kolejki rozgrywek liderujący tabeli żółto-czerwoni zremisowali z dziewiątym Granatem Skarżysko-Kamienna 1:1. 

Kielczanie jechali na wyjazd w roli faworyta i szybko przełożyli ją na boiskowe wydarzenia. Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Szymon Majewski. Jednak podopiczni Marka Mierzwy nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do końca spotkania. Niedługo po rozpoczęciu drugiej części meczu do remisu doprowadził Damian Szewczyk. 

W zespole Korony II zagrał w tym meczu Remigiusz Szywacz, który został odsunięty od pierwszej drużyny, występującej w Fortuna 1. Lidze. A ponadto m. in. młodzi gracze "jedynki" - Radosław Seweryś, Oskar Sewerzyński, Jakub Rybus, czy wypożyczony z Jagiellonii Białystok Maciej Bortniczuk.

Po dziewięciu kolejkach kielczanie pozostają na czele IV ligi i mają tyle samo punktów, co drugi GKS Rudki - 20. Za tydzień oba te zespoły zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu na stadionie przy ul. Szczepaniaka. Początek meczu w sobotę o godz. 12:00.

Granat Skarżysko-Kamienna - Korona II Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: Szewczyk (53') - Majewski (6')

Korona II: Sandach, Więckowski (46' Szywacz), Seweryś, Kiercz, Zwoźny, Sewerzyński, Strzeboński (67' Tomczyk), Bojańczyk (55' Turek K.) Majewski (75' Kaczmarski), Rybus, Bortniczuk (62' Przybysławski)

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group