Pierwsza edycja Olimpiady Świętokrzyskiej już w ten piątek

13-09-2021 14:37,
Maciej Urban

Już 17 września na sześciu arenach sportowych województwa świętokrzyskiego odbędzie się I Olimpiada Świętokrzyska. W rywalizacji weźmie udział blisko 500 zawodniczek i zawodników z 14 dyscyplin sportu.

Główną areną zmagań jest hala sportowa i stadion lekkoatletyczny MOSiR przy ul. Drogosza, gdzie rywalizować będą uczestnicy w dyscyplinach: tenis stołowy, taekwondo, bilard, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, judo, szachy, lekkoatletyka.

Pięściarze rywalizować będą w klubie Rushh, badmintoniści w hali MKS Orlicz w Suchedniowie, pływanie i aquathlon na pływalni Foka. Regaty żeglarskie rozegrane zostaną na zalewie kieleckim (11-12.09.) Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody i medale. Specjalne nagrody otrzymają również trenerzy najlepszych w poszczególnych rywalizacjach.

Jednym z ważnych elementów jest możliwość spotkania młodych uczestników z wielkimi gwiazdami sportu i ambasadorami imprezy. Swą obecność potwierdzili min. olimpijczycy Sławomir Szmal, Mirosława Sarna-Sałacińska , czy też reprezentanci i medaliści mistrzostw świata, Europy, Polski: Karol Skowerski, Katarzyna Furmanek, Piotr Bujak, Wojciech Żaliński, Wojciech Pisarczyk. Będzie to niepowtarzalna okazja dla najmłodszych, aby otrzymać autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie czy też - w przypadku najlepszych - otrzymać medal z rąk swojego idola.

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach. Dla nich organizowane będą m.in. pokazy trików bilardowych w wykonaniu mistrza świata Bogdana Wołkowskiego, „żywe szachy” i wiele konkursów z nagrodami. Sporty uczestniczące w rywalizacji będą mogły natomiast zaprezentować swoje puchary i zachęcać do zapisów do swoich sekcji. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i uczestnictwa w imprezie.

Uroczysta ceremonia otwarcia, na którą zapraszamy publiczność (wstęp wolny), odbędzie się o godzinie 13.30 w hali MOSiR. W trakcie ceremonii będzie miał miejsce akt prezentacji sztandaru Świętokrzyskiej Federacji Sportu, którego poświęcenia dokona ks. Marian Florczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej. Swą obecność na uroczystym otwarciu potwierdziło wielu znakomitych gości ze świata sportu i administracji. Wcześniej, już od 12.30, konkursy i zabawy dla kibiców i uczestników na płycie boiska.

To pilotażowy projekt, organizowany przez Świętokrzyską Federację Sportu w Kielcach dzięki wsparciu funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pod honorowym  Patronatem min. Sekretarz Stanu p. Anny Krupki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

Informacje i wyniki znajdziecie na stronie: https://swfs.kielce.com.pl/

Oraz na facebooku: https://www.facebook.com/swietokrzyskafederacjasportu/ 

Fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group