V Mityng Świętokrzyski już w niedzielę! Bardzo mocna obsada imprezy

20-08-2010 16:38,

To już ostatnie odliczanie do największej w naszym regionie imprezy lekkoatletycznej. W niedzielę w czasie V Mityngu Świętokrzyskim kibiców królowej sportu czekają wielkie emocje, w tym rewanż za finałowy bieg kobiet na 100 metrów z Mistrzostw Polski oraz występ najszybszego człowieka w Azji.

Przygotowania do niedzielnej imprezy, która jest zaliczana do cyklu mityngów Lekkoatletycznego Pucharu Polski (LPP) oraz posiada najwyższą klasę organizacyjną Międzynarodową Mistrzowską (MM), idą pełną parą. – Nie spodziewałem się, że tak dużo pracy może być przy organizacji ogólnopolskiej imprezy, choć przecież robie to już drugi raz (śmiech). Mamy jednak nadzieję, że wszelki wysiłek zaprocentuje sporym zainteresowaniem wśród kieleckich kibiców królowej sportu. Myślę, że dobra obsada zawodników zachęci ludzi do przyjścia na stadion lekkoatletyczny przy ulicy Bocznej – mówi Tomasz Wieczorek, dyrektor mityngu.

 I trzeba przyznać, że rywalizacja w wielu konkurencjach zapowiada się pasjonująco. Największą atrakcją będzie bieg na 100 metrów kobiet, w którym faworytką będzie Weronika Wedler, brązowa medalistka ze sztafety 4 x 100m z Mistrzostw Europy w Barcelonie. Jej największą rywalką będzie Ewelina Ptak, wicemistrzyni Polski.  – W tym biegu będą biegały czołowe polskie sprinterki. W eliminacjach jeszcze może być spokojnie, ale w finale te osiem nazwisk na pewno przykuje sporą uwagę kibiców – przyznał Wieczorek.

Oprócz Wedler w mityngu wystąpi jeszcze co najmniej 5 lekkoatletów, którzy walczyli na Mistrzostwach Europy w Barcelonie. Warto tu wymienić dyskobolkę Wiolettę Potępę, która zajęła tam 12. miejsce. Zawodniczka jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Atenach i Pekinie. W biegu na 400 m wystąpi Kacper Kozłowski, który w Barcelonie zajął 8. lokatę. Polski biegacz może się pochwalić trzecim wynikiem w historii na tym dystansie, a ustanowił go w biegu półfinałowym wspomnianych mistrzostw.

Dużą niespodzianką będzie występ reprezentanta Kataru Samuela Francisa, który w 2007 roku z czasem 9.99 s. ustanowił rekord Azji w biegu na 100 metrów. Ponadto ze sprinterów będą biegali Kamil Masztak (przyjedzie na mityng bezpośrednio ze światowego finału Diamond League w Zurychu), Dariusz Kuć, Marcin Nowak oraz najszybszy na polskich listach Paweł Stempel - 100m - 10.30 s.

Bardzo mocno obsadzony jest także konkurs tyczkarek, z naszą wicemistrzynią Polski, Agnieszką Wroną. Oprócz niej wystąpi jeszcze pięć zawodniczek, które swój rekord życiowy ustanowiły na wysokości powyżej 4 metrów. – Rywalki mam naprawdę bardzo dobre, dlatego bardzo ciężko będzie mi wygrać. O zwycięstwo będę walczyć zwłaszcza z Joanną Michalską i Karmen Bunikowską. Niemniej jednak dam z siebie wszystko – ze spokojem mówi tyczkarka KKL-u. Organizatorzy mityngu po cichu liczą na pobicie rekordu stadionu (4.20), który od 2007 roku należy do Joanny Piwowarskiej z AZS-AWF Warszawa. Agnieszka Wrona swoją „życiówkę” miesiąc temu ustanowiła na wysokości 4.15.

Na deser sztafeta AWF-u Wrocław 4x 100m kobiet prawdopodobnie podejmie próbę bicia klubowego rekordu Polski, który od 22 lat należy do Startu Lublin. Na ostatniej zmianie pobiegnie oczywiście Weronika Wedler.

I właśnie bicie rekordów jest czymś, co uwielbiają wszyscy lekkoatleci. – Liczymy przede wszystkim na rekordy mityngu, bo te stadionowe są już znacznie wyśrubowane. Wszystko jednak zależy od pogody. Jeśli ona dopisze, to nawet te kilkunastoletnie rekordy mogą być poprawione – mówi Krzysztof Radziszewski, dyrektor sportowy imprezy, który nie wystąpi na niej z powodu kontuzji. Przypomnijmy, że zawodnik KKL-u może się pochwalić rekordem województwa świętokrzyskiego na 60 metrów przez płotki (8.04 s.). - Trochę dziwnie się czuję w tej roli, bo chyba wolałbym być zawodnikiem. Jest to zupełnie inna forma rywalizacji, bo jako dyrektor sportowy musiałem się bić o jak najlepszych zawodników – powiedział Radziszewski.

Wstęp na V Mityng Świętokrzyski jest oczywiście darmowy. Początek o godzinie 16.00. – W tamtym roku około trzystu kibiców obserwowało zmagania lekkoatletów. Było to nawet więcej niż w meczu Młodej Ekstraklasy, który w tym samym czasie był rozgrywany na stadionie przy Szczepaniaka. Liczymy, że w niedzielę na Bocznej pojawi się jeszcze większa liczba osób. Ta impreza powoli zapada w świadomości kielczan, jako zawody z bardzo dobrą obsadą zawodników. Zapraszamy serdecznie na mityng, gdzie panuje bardzo rodzinna i kulturalna atmosfera. Emocji sportowych na pewno nie zabraknie – mówi dyrektor Wieczorek.

Sponsorem strategicznym zawodów jest MD sp. z o.o. Imprezę finansowo wsparli także Urząd Marszałkowski, Totalizator Sportowy, DUBR Kielce, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart", PGO Kielce, PUK, Wodociągi Kieleckie, Trakt i Domgos Media-Expert. Portal Cksport jest jednym z patronów medialnych mityngu.

Wasze komentarze

KOKS_kibic_SĄ!!2010-08-20 18:46:21
Tam trzeba być, bo takich mityngów w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki.
A samo oglądanie najlepszych lekkoatletów z Polski i również z zagranicy w Kielcach nie zdarza się często!!
Kris1992010-08-20 21:11:07
Ile to kosztuje ???
:)2010-08-20 23:11:02
Nic:P
Wieloboista2010-08-21 16:46:11
Wstęp na imprezę WOLNY !!!
Zachęcam do zapoznania się ze stroną Mityngu pod adresem www.mswk.pl
Wieloboista2010-08-21 17:25:05
Wstęp na imprezę WOLNY !!!
Zachęcam do zapoznania się ze stroną Mityngu pod adresem www.mswk.pl
kris1995122010-08-21 19:29:08
Ok dzięki na pewno się wybiorę razem z kumplami

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group