Ekstremalny Bieg Świętokrzyskie na starcie. Wciąż można się zapisać!

28-07-2021 10:16,
Maciej Urban

Już 22 sierpnia w Bodzentynie odbędzie się GRANDARUN Ekstremalny Bieg Świętokrzyski. Jak podkreślają organizatorzy, to pierwszy taki bieg przełajowy w naszym województwie. Impreza ma rangę ogólnopolską i będzie liczyła aż dwadzieścia pięć różnych przeszkód.

– Nasz bieg ma na celu promocję Województwa Świętokrzyskiego. Chcemy pokazać szerokiej publice urok Gór Świętokrzyskich, z dala od zurbanizowanych terenów pobliskich miast. Grandarun to bieg, który obudzi Ducha Pradawnych Gór w każdej osobie rządnej przygody. Duch ten sprawi, że ludzie będą chętnie wracać w nasze strony – zaznacza Paweł Walkiewicz, organizator wydarzenia.

Jego zdaniem ekstremalne biegi w województwie świętokrzyskim mają ogromny potencjał. Wszystko za sprawą struktury terenu umożliwiającej stworzenie unikalnego biegu z naturalnymi przeszkodami.  Wyżynny, zalesiony teren pozwala na wyznaczenie trasy biegu z 70% naturalnych przeszkód – dodaje.

Zapisy na Grandarun trwają już tylko do 8 sierpnia. KLIKNIJ TUTAJ I ZAPISZ SIĘ. 

Co ciekawe, wydarzenie będzie również wykorzystane do ożywienia i promowania świętokrzyskiej gwary regionalnej, która zanika z biegiem czasu. Przeszkody na trasie zostaną skonstruowane i nazwane z wykorzystaniem regionalnych słów, przedmiotów i legend.

Grandarun będzie mieć charakter cykliczny, to oznacza że będzie organizowany regularnie i trwale będzie promować region. Bieg jest objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, a także patronatami Związku Gmin Gór Świętokrzyskich (11 Gmin), Miast; Skarżyska-Kamiennej, Starachowic, Buska-Zdroju i Chęcin.

Zapisów można dokonać także pod numerami telefonów: 795 416 534, 792 606 337.

Projekt i wykonanie: CK Media Group