Obrońca Korony Kielce na testach w ŁKS-ie Probudex Łagów

22-07-2021 19:53,
Mateusz Kaleta

Występujący w rezerwach Korony Kielce Dawid Więckowski może zmienić klub. 19-letni obrońca jest sprawdzany przez trzecioligowy ŁKS Probudex Łagów, w barwach którego w środę zagrał w dwóch sparingach.

Urodzony w Skarżysku-Kamiennej zawodnik jest wychowankiem Korony, w której gra od 2011 roku. W klubie przeszedł przez wiele szczebli młodzieżowych. Z drużyną juniorów U-18 wygrał w historycznym sezonie mistrzostwo Polski, grał też w Lidze Młodzieżowej w dwumeczu z Realem Saragossa.

W minionym sezonie 19-latek był ważnym zawodnikiem rezerw Korony, które spadły z III ligi. Więckowski rozegrał 26 meczów, z czego 21 w wyjściowym składzie. Otrzymał trzy żółte kartki.

W ubiegłym roku obrońca był sprawdzany przez pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec, ale nie podpisał kontraktu. Teraz może trafić blisko Kielc - do ŁKS-u Probudex Łagów, który w poprzenim sezonie zajął 13. miejsce w III lidze grupie IV.

Więckowski zagrał w dwóch środowych sparingach świętokrzyskiej drużyny. Do południa wystąpił w przegranym 1:2 meczu z Koroną II Kielce, a wieczorem w także przegranej 1:2 potyczce z Wieczystą Kraków. Boisko opuścił z urazem.

Na razie nie wiadomo, czy 19-latek podpisze z ŁKS-em Probudex Łagów. -  Staramy się, aby nowi zawodnicy pomogli tej drużynie. Jeszcze chwilę będziemy się im przyglądać. Niebawem zapadną decyzje personalne - powiedział po sparingu Ireneusz Pietrzykowski, trener drużyny.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group