Świętokrzyskie najlepsze w... sportach pożarniczych!

19-07-2021 13:20,
Maciej Urban

Świętokrzyscy strażacy po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym okazali się najlepsi w klasyfikacji zespołowej. W zmaganiach uczestniczyło 20 drużyn z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

XXXVII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym rozegrane na początku lipca w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie stanowiły podsumowanie całorocznego szkolenia sportowego strażaków, prowadzonego w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. 

W ostatnich dniach z reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej z województwa świętokrzyskiego spotkali się marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wojewoda Zbigniew Koniusz.

– Cieszę się bardzo z tego sukcesu i gratuluję! Poziom zawodów był bardzo wysoki, a Wasze wyniki w poszczególnych konkurencjach są godne podziwu i świadczą o doskonałym wyszkoleniu. Jako człowiek związany ze sportem, najpierw zawodnik, a później trener, życzę, by Wasza przygoda ze sportem była kontynuowana, bo procentuje to później w wielu dziedzinach życia – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, wspominając swoje doświadczenia związane ze wspieraniem rozwoju sportów pożarniczych w powiecie skarżyskim.

W składzie zwycięskiej świętokrzyskiej reprezentacji są strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz z Komend Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Włoszczowie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group