Artur Piróg zamienia Koronę Kielce na ŁKS Probudex Łagów

14-07-2021 18:38,
Mateusz Kaleta

Korona II Kielce spadła z III ligi, a z drużyną żegnają się kolejni zawodnicy. W nowym sezonie w żółto-czerwonych barwach nie będzie grał już Artur Piróg. 21-letni napastnik został nowym piłkarzem trzecioligowego ŁKS-u Probudex Łagów.

Wychowanek Korony zagrał w minionym sezonie w 36 meczach rezerw, strzelił 6 bramek. Wcześniej był czołowym zawodnikiem drużyny juniorów, która w 2019 roku zdobyła mistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18.

Piróg był też blisko pierwszej drużyny, zadebiutował w Fortuna 1. Lidze, wchodząc na boisko w końcówce spotkania z Miedzią Legnica, potem wystąpił jeszcze w drugich połowach meczów z Bruk-Bet Termalicą i Radomiakiem. Jednak w drugiej częście sezonu nie załapał się już do drużyny Dominika Nowaka.

W ostatnich dniach 21-latek był testowany przez ŁKS Probudex Łagów i wypadł naprawdę dobrze. Świętokrzyski trzecioligowiec zremisował w sparingu ze spadkowiczem z Fortuna 1. Ligi GKS-em Bełchatów 2:2, a obie bramki dla zespołu strzelił właśnie Piróg. Tym samym zapracował sobie na nowy kontrakt.

Napastnik przechodzi do Łagowa na razie na zasadzie wypożyczenia, ale klub ma możliwość jego wykupienia z Korony Kielce.

Piróg jest trzecim letnim transferem ŁKS-u Probudex Łagów. Wcześniej klub zasilili 23-letni pomocnik Mateusz Madej oraz 16-letni bramkarz Daniel Marczewski. Do klubu trafią też nowi piłkarze z zagranicy, a ich potwierdzenie powinno pojawić się na dniach. Dla łagowian będą grali Hiszpan i Francuz.

W poprzednim sezonie ŁKS zajął 13. miejsce w tabeli grupy IV III ligi.

fot: ŁKS Probudex Łagów

Projekt i wykonanie: CK Media Group