19-letnia obrotowa z Płocka dołączyła do Suzuki Korony Handball Kielce

24-06-2021 15:54,
Mateusz Kaleta

Suzuki Korona Handball buduje kadrę na kolejny sezon, ale patrzy też w kierunku przyszłości. Nową zawodniczką kieleckiego klubu została 19-letnia obrotowa Julia Jasińska, która jest zawodniczką SMS-u Płock.

Kołowa podpisała z kieleckim klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Julia Jasińska jest wychowanką Roxy Lublin, z którą w marcu zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorek. Na co dzień występowała w SMS-ie Płock, zdodbywając w 18 spotkaniach 68 bramek, co dało jej 19. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek grupy A pierwszej ligi. 

Julia Jasińska reguralnie była też powoływana do reprezentacji Polski juniorek, którą prowadzi Paweł Tetelewski, szkoleniowie Suzuki Korony Handball. - Julia jest materiałem na bardzo dobrą kołową. Dobrze się ustawia w ataku pozycyjnym, jest silna, ma dobry chwyt piłki. Jest bardzo skuteczna, bo ma duży repertuar rzutów i dużo widzi - np. jakie ruchy wykonuje bramkarka. W dodatku jest też szybka, często potrafi ścigać się w kontrze ze skrzydłowymi. Musimy jednak pracować z nią nad poprawieniem gry na środku obrony - chwali zawodniczkę trener Tetelewski.

- Chciałam zagrać w ekstraklasie i dalej się rozwijać, a słyszałam od wielu osób, że Kielce to super miejsce do rozwoju. Przekonała też mnie perspektywa pracy z trenerem Pawłem Tetelewskim. Bardzo mi się podoba jego sposób podejścia do treningów, meczów, czy do zawodniczek - przyznaje Jasińska.

fot: Suzuki Korona Handball

Projekt i wykonanie: CK Media Group