V Mityng Świętokrzyski. Przyjedzie Partyka i uczestnicy ME w Barcelonie?

12-08-2010 16:59,

Już niewiele ponad tydzień dzieli nas od dużej imprezy lekkoatletycznej w Kielcach – V Mityngu Świętokrzyskiego. Kilka dni temu ruszył internetowy system zgłoszeń, organizatorzy starają się pozyskać gościa honorowego. Wiemy już także, jakie nagrody czekają na sportowców.

Największa nagroda spotka autora najlepszego wyniku na mityngu – 2 tys. zł, o ile uzyska on wynik klasy międzynarodowej mistrzowskiej według regulaminu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jeśli nie, nagrodzone zostaną trzy najlepsze wyniki – kolejno 1000 zł, 600 zł i 400 zł. Przewidziano także nagrody w konkurencjach premiowanych – pierwsze 350 zł, drugie 250 zł i trzecie 150 zł.

Organizatorzy zafundują także nagrody dla publiczności. – Liczymy na obecność kibiców, bo taka impreza lekkoatletyczna nie zdarza się w Kielcach często. Gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków sportu w niedzielę 22 sierpnia na stadion przy ul. Bocznej! – zachęca Damian Gałda, rzecznik prasowy imprezy.

Na lekkoatletów i widzów czeka sporo konkurencji: kobiety - 100m, 400m, 1500m, skok o tyczce, skok w dal, rzut dyskiem, rzut oszczepem; mężczyźni - 100m, 400m, 800m, 110m ppł, 3000m z przeszkodami, skok wzwyż, trójskok, rzut młotem, pchnięcie kulą.

- Trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami do miana gościa honorowego, m.in. z Arturem Partyką. Ponadto wysłaliśmy zaproszenia do uczestników ostatnich mistrzostw Europy w Barcelonie i liczymy na ich przyjazd. Dużo w tym kierunku robi nasz dyrektor ds. sportowych, Krzysztof Radziszewski, który niestety z powodu kontuzji nie będzie mógł wziąć udziału w mityngu – tłumaczy Gałda.

Warto podkreślić, że od kilku dni działa już internetowy system zgłoszeń DomTel-Sport - http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia/, poprzez który mogą zapisać się wszyscy chętni sportowcy.

Organizatorem mityngu jest Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Portal CKsport.pl objął tę imprezę swoim patronatem.

Wasze komentarze

zero2010-08-13 07:24:54
A czy tytuł nie powinien brzmieć: V Mityng Świętokrzyski. PRZYJADĄ Partyka i uczestnicy ME w Barcelonie?

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group