Kolarze ponownie zawitają w Kielcach. "Najlepszy etap"

23-06-2021 13:00,
Redakcja

W najbliższy piątek w Kielcach zakończy się IV etap 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Meta będzie usytuowana przy ulicy Sandomierskiej.

Aż 162. zawodników wystartuje w tym roku w wyścigu. Kolarze na trasie wiodącej od Pabianic do  Stalowej Woli będą mieli do pokonania 741 kilometry. Cała trasa wyścigu podzielona została na pięć etapów. Ten czwarty w najbliższy piątek zakończy się w Kielcach, metą na ulicy Sandomierskiej. Kolarze na mecie powinni pojawić się w okolicach godziny 18:00.

- Bardzo cieszymy się, że Kielce znalazły się na trasie wyścigu. To tu zakończy się jeden z najtrudniejszy etapów tej rywalizacji. Liczymy, że finisz będzie bardzo widowiskowy, a usytuowanie mety praktycznie w centrum miasta, przy ulicy Sandomierskiej, pozwoli mieszkańcom Kielc zobaczyć znakomitych kolarzy - mówi zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Także organizatorzy Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków potwierdzają, ze etap z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc będzie najciekawszy i najdłuższy (212 km). - Przed wjazdem do Kielc będziemy mieli pięć górskich premii. Rzadko się zdarzało w historii wyścigów, żeby na tak krótkim odcinku, było tyle górskich premii – informuje Mariusz Goss, rzecznik Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Organizatorzy zawodów zapraszają także małych kolarzy do udziału w 13. Mini Wyścigu Kolarskim „Solidarności”, który ruszy w piątek na ulicy Sandomierskiej. Start o godzinie 16. Zapisów można będzie dokonywać w Namiocie Mini wyścig „Solidarności”, który będzie rozstawiony przy ulicy Sandomierskiej w okolicach Media Expert.

W dnu wyścigu występować będą utrudnienia w ruchu na terenie miasta. Od 10, do 22 zamknięta dla ruchu kołowego zostanie północna jezdnia (w stronę centrum) ul. Sandomierskiej na odcinku od wjazdu do Straży Pożarnej do skrzyżowania z ul. Poleską. W związku z powyższym zamknięty zostanie także wlot ul. Śląskiej do ul. Sandomierskiej. 

Fot. UM Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group