Marek Kozioł z Korony Kielce może trafić do ŁKS-u Łódź

21-06-2021 09:28,
Mateusz Kaleta

Marek Kozioł, który po zakończonym sezonie odszedł z Korony Kielce, może dalej grać w Fortuna 1. Lidze. Doświadczony golkiper jest blisko transferu do ŁKS-u Łódź - poinformował Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl.

33-latek był piłkarzem Korony przez dwa lata i rozegrał w kieleckim klubie 50 meczów, na które złożyło się 29 spotkań w PKO Ekstraklasie, 20 w Fortuna 1. Lidze i 1 w Fortuna Pucharze Polski. W minionym sezonie Kozioł zachował osiem czystych kont.

Klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasającej 30 czerwca umowy, dlatego Kozioł może przenieść się do nowego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Zatrudnieniem doświadczonego bramkarza zainteresowany jest ŁKS Łódź, który zajął w tym sezonie 5. miejsce w Fortuna 1. Lidze, a w niedzielę przegrał finał baraży o Ekstraklasę z Górnikiem Łęczna 0:1. Numerem jeden w łódzkiej bramce był w tym sezonie Arkadiusz Malarz, którego wygasający 30 czerwca kontrakt z klubem nie został przedłużony. 

Tomasz Włodarczyk informuje także, że w klubie z alei Unii Lubelskiej zmieni się szkoleniowiec. Nowym trenerem ŁKS-u ma zostać Hiszpan Kibu Vicuna, który wcześniej prowadził między innymi Wisłę Płock, był też asystentem w Legii, Lechu i Śląsku. 

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group