Kolejny wielki powrót do Kielc. Paulina Kasprzyk w Suzuki Koronie Handball

03-06-2021 16:55,
Mateusz Kaleta

Paulina Kasprzyk, znana kieleckim kibicom pod panieńskim nazwiskiem Piechnik, znów zagra w Suzuki Koronie Handball. 28-letnia rozgrywająca, z doświadczeniem w reprezentacji Polski i PGNiG Superlidze, podpisała z kieleckim klubem roczną umowę.

28-letnia rozgrywająca grała w przeszłości w KKS-ie Kielce, skąd w 2013 roku trafiła do Zagłębia Lubin. Świetny okres w jej karierze, przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016, przerwała poważna kontuzja kolana. Wróciła do gry dopiero w marcu 2017 roku, ale w 2020 przerwała grę w piłkę ręczną urlopem macierzyńskim.

- To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek, jakie wydał na świat polski handball. Niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły jej dojść do tak wysokiego poziomu, jaki ma potencjał. Paulina nie musi być w formie, ale jeśli tylko będzie zdrowa, to będzie potężnym wzmocnieniem naszego zespołu. Wydaje mi się też, że macierzyństwo może jej tylko służyć - mówi na łamach klubowej strony Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

- Mam nadzieję, że w swoim mieście handballowym wrócę do wysokiej formy. Czuje, że to dobry krok w moim życiu i bardzo się z tego cieszę. To będzie na pewno spore wyzwanie. Mamy naprawdę bardzo dobry zespół i świetnego trenera, możemy osiągnąć dobry wynik - podkreśla Paulina Kasprzyk.

Wcześniej kontrakty z Suzuki Koroną Handball podpisały Katarzyna Grabarczyk i Alicja Pękala. Klub przedłużył też umowy z szesnastoma obecnymi zawodniczkami.

fot: Paulina Piechnik / Facebook

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group