Orlen Wisła Płock bez medalu Ligi Europejskiej

23-05-2021 19:37,
Mateusz Kaleta

Na czwartym miejscu zmagania w EHF Lidze Europejskiej zakończył największy rywal Łomży Vive Kielce - Orlen Wisła Płock. "Nafciarze" przegrali dwa mecze w rozgrywanym w Mannhaim Final Four europejskich rozgrywek.

Polska drużyna była rodzynkiem w półfinałach i jednocześnie przedstawicielem całej Europy. Oprócz Orlen Wisły, do Final Four zakwalifikowały się trzy zespoły z Niemiec - Fuechse Berlin, Rhein Neckar Loewen oraz SC Magdeburg. To właśnie ta ostatnia, z Piotrem Chrapkowskim w składzie, była rywalem "Nafciarzy" w półfinale.

Płocczanie stoczyli zacięty, pasjonujący mecz, ale przegrali po walce 29:30. W meczu o "brąz" z mierzyli się z "Lwami" z Rhein Neckar Loewen, ale także przegrali. "Nafciarze" usiłowali gonić wynik meczu i odwrócić losy meczu, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali 27:32.

Po złoto Ligi Europejskiej sięgnęła drużyna SC Magdeburg, w której występuje reprezentant Polski Piotr Chrapkowski. Polak grał w turnieju finałowym głównie w obronie, ale w meczu o złoto zdobył też jedną bramkę. Jego drużyna pokonała "Lisy" z Berlina 28:25.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group