Korona II Kielce walczy do końca i podejmuje Chełmiankę

22-05-2021 08:58,
Redakcja

Na sześć meczów do końca sezonu strata Korony II Kielce do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi dziewięc punktów. Na papierze szanse na utrzymanie są, ale w praktyce będzie to zadanie niezwykle trudne. W 37. żółto-czerwoni podejmą na stadionie przy ul. Szczepaniaka Chełmiankę Chełm.

Kielczanie mogli wykorzystać swoją rosnącą formę, ale gra pod presją wyraźnie ich sparaliżowała. Przed kilkoma dniami przegrali 0:1 z ostatnim w tabeli Hetmanem Zamość, dla którego była to dopireo druga wygrana w tym sezonie. Kielczanie nie wykorzystali karnego, gry w przewadze i wielu stworzonych sytuacji.

Wcześniej nie potrafili przełożyć dobrej gry i przewagi na boisku na komplet punktów z Podhalem Nowy Targ (0:0) i tracili punkty z zespołami bezpośrednio zamieszanymi w spadek: Jutrzenką Giebułtów (2:2), Stalą Kraśnik (0:0), Orlęta Radzyń Podlaski (0:4).

Kielczanie nie zamierzają jednak składać broni. W rundzie jesiennej po emocjonalnym meczu pokonali Chełmiankę 4:3. Piłkarze z Lubelszczyzny zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 55 punktów.

Sobotnie spotkanie Korona II - Chełmianka rozpocznie się z udziałem kibiców na stadionie przy ul. Szczepaniaka o godz. 14:00.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group