Ostatni krok do Superligi. Suzuki Korona Handball gra mecz sezonu

22-05-2021 08:48,
Mateusz Kaleta

Już tylko jeden krok dzieli piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball od awansu do PGNiG Superligi. W sobotę w ostatni akordzie sezonu 2020/21 kielczanki zagrają najważniejszy mecz tych rozgrywek - baraż o awans do elity z Karkonoszami Jelenia Góra. Spotkanie zostanie rozegrane w podwarszawskich Markach, gdzie kielecka drużyna udała się już dzień wcześniej.

Pierwotnie o awansie miał zdecydować turniej barażowy, ale z rywalizacji wycofał się zwycięzca grupy A - Sambor Tczew, który nie spełnił wymagań licencyjnych. Wymaganych dokumentów nie złożyły też Karkonosze Jelenia Góra, ale klub i tak decydował się walczyć z kielecką drużyną o awans. Wcześniej drużyna z Dolnego Śląska wygrała rywalizację w grupie B, a w swojej kadrze ma wiele zawodniczek z doświadczeniem w Superlidze i reprezentacji Polski.

- Czeka nas ostatni, decydujący krok w kierunku Superligi. Jestem spokojny o wynik barażu, bo nasza drużyna pokazała już wiele razy, że potrafi zmotywować się w bardzo trudnych sytuacjach. Dziewczyny są już na tyle ograne, że nie pękają i nie boję się, że zje je trema. Wierzymy mocno, że w Markach wygramy i będziemy świętować awans do ekstraklasy - mówi, cytowany przez klubą stronę, Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

Baraż o Superligę odbędzie się w sobotę o godz. 18.

fot: Patryk Ptak / Suzuki Korona Handball

Projekt i wykonanie: CK Media Group