Idzie młodzież. Trzy zawodniczki na dłużej w Suzuki Koronie Handball

18-05-2021 20:59,
Redakcja

Trzy kolejne młode zawodniczki podpisały nowe umowy z Suzuki Koroną Handball. Kolejny rok w Kielcach będą grały kołowa Zuzanna Zygadlewicz i skrzydłowe Natalia Jach i Zofia Staszewska.

Zygadlewicz ma 18 lat, Staszewska jest rok starsza, a Jach 21 lat.

- Idzie młodzież! Wszystkie zawodniczki są młodego pokolenia. Wchodzą do zespołu i dobrze się rozwijają i nie mam wątpliwości, że bedą grać na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że będą przyszłością naszej drużyny w kolejnych latach. Wiadomo, że jeszcze nie prezentują poziomu Superligi, ale zderzanie się na treningach z silniejszymi i lepszymi zawodniczkami też będzie wiele im dawać - mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

- Niech naciskają, zabierają minuty na boisku bardziej doświadczonym koleżankom, niech trener ma ból głowy. Cieszę się, ze kolejne wychowanki zasilają pierwszy zespół. Ukłon w stronę trenerek Stanisławy Grzegolec i Moniki Cieszek, bo bardzo dużo młodych zawodniczek podpisało nowe kontrakty. Pokazuje to, że nasze szkolenie młodzieży działa na bardzo dobrym poziomie. To jest motywujące dla wszystkich młodych dziewczyn trenujących w klubie, że pierwszy zespół i Superliga to nie jest abstrakcja - dodaje Demko, cytowany przez klubową stronę. 

Wcześniej nowe umowy z Suzuki Koroną Handball podpisały: bramkarka Małgorzata Hibner, skrzydłowe Sandra Zimnicka, Magdalena Kędzior, Klaudia Wawrzycka, kołowa Magdalena Skowrońska i rozgrywające: Alicja Grzejszczak, Honorata Czekala, Martyna Szymanik i Honorata Syncerz. Jeśli klub przypieczętuje awans do PGNiG Superligi, w życie wejdzie kontrakt Alicji Pękali, która obecnie gra w Starcie Elbląg

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group