Kolejny klub domaga się kary dla Dujszebajewa. Padają mocne słowa

17-05-2021 17:01,
Redakcja

Trener Łomży Vive Kielce Talant Dujszebajew znów zostanie ukarany za swoje zachowanie podczas meczu? Domaga się tego Chrobry Głogów, który wystosował oficjalny protest. Pod adresem szkoleniowca Łomży Vive Kielce padły mocne zarzuty sugerujące, że po raz kolejny dopuścił się on agresji wobec przeciwnika.

Atmosfera po piątkowy meczu Chrobry - Łomża Vive została rozgrzana do czerwoności. Kielecka drużyna pokonała głogowian 31:20, ale nie będzie to zwykły mecz "bez historii". Gospodarze mają do trenera Dujszebajewa pretensje w związku z boiskowymi wydarzeniami. 

Chodzi m.in. o sytuację, w której Uładzialsu Kulesz trafił w twarz Rafała Stacherę. Bramkarz Chrobrego po meczu miał problemy z widzeniem na jedno oko, trafił do szpitala. Po tej sytuacji przy ławkach rezerwowych między szkoleniowcami obu zespołów doszło do słownej wymiany zdań. 

- To był specjalny rzut. Widziałem, że było specjalnie oddany rzut w głowę. Można powiedzieć, że dostał rozkaz od trenera, żeby tak rzucił. I on to zrobił - grzmiał po meczu trener Chrobrego Witalij Nat, cytowany przez tvmaster.eu.

- Z Witalijem Natem po meczu rozmawiałem o życiu i naszym spojrzeniu na piłkę ręczną. On ma swoje poglądy, ja swoje. Nie było żadnych pretensji czy problemów - tak z kolei meczowe wydarzenia skomentował na łamach klubowej strony Talant Dujszebajew.

W poniedziałek Chrobry Głogów zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat i złożył prostest.

"KS SPR „Chrobry” S.A. wyraża sprzeciw w związku z zachowaniem Talanta Dujshebaeva podczas meczu 23. serii PGNiG Superligi, który odbył się w dniu 14 maja 2021 r. Wyrażamy sprzeciw w sprawie zachowania trenera Łomży Vive Kielce Talanta Dujshebaeva w stosunku do trenera KS SPR Chrobry Głogów Vitalija Nata oraz zawodników naszego klubu. Agresja i atak werbalny, jakich dopuścił się trener Dujshebaev jest incydentem bez precedensu i niedopuszczalnym na arenach sportowych. Apelujemy o podjęcie stosownych działań i wyciągnięcie konsekwencji, aby wyeliminować nieakceptowalne zachowania w przyszłości" - napisano.

To kolejna kontrowersja związana z zachowaniem Talanta Dujszebajewa. Po półfinałowym meczu Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock ukarany sześcioma meczami zawieszenia oraz grzywną 3000 zł. W trakcie spotkania trener kieleckiej ekipy w agresywny sposób zachowywał się w odniesieniu do rywali, sędziów oraz delegata. Został za to ukarany czerwoną kartką, a po meczu proetst wystosowała Orlen Wisła Płock. 

fot: Patryk Ptak
za: handballnews.pl

Projekt i wykonanie: CK Media Group