Honorata Gruszczyńska wraca do Suzuki Korony Handball

16-05-2021 21:55,
Redakcja

Honorata Gruszczyńska, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Syncerz, wraca do gry w Suzuki Koronie Handball Kielce. 28-letnia rozgrywająca podpisała z klubem nowy, roczny kontrakt i po przerwie macierzyńskiej znów będzie występować w kieleckim zespole. Nową umowę z klubem zawarła też 20-letnia Martyna Szymanik. 

Honorata Gruszczyńska jest jedną z najlepszych piłkarek ręcznych w historii kieleckiego klubu. W sezonie 2018/2019 była najskuteczniejszą zawodniczką PGNiG Superligi, a rok później drugą najskuteczniejszą piłkarką w elicie. Teraz wraca po roku przerwy.

- Jestem bardzo zadowolona z przebiegu całej rozmowy z zarządem klubu. Długo na to czekałam, bo ponad rok czasu, by znów podpisać umowę. Żałuje, że nie mogłam dziewczynom pomóc w awansie do Superligi. Okres bez sportu, był jednak najwspanialszy w moim życiu, bo urodziła mi się córka. Jestem wdzięczna zarządowi i trenerowi, że nadal widzą mnie w zespole. Mam nadzieję, że po zwycięstwie z Karkonoszami Jelenią Górą, zagramy w Superlidze - przyznaje Honorata Gruszczyńska. 

Roczną umowę podpisała również inna rozgrywająca Martyna Szymanik. 19-letnia rozgrywająca straciła w tym sezonie wiele miesięcy z powodu kontuzji.

- Miałam lekkie obawy, czy zarząd podpisze ze mną umowę, ale wszystko poszło zgodnie z planem. Pracuje, uczę się w Kielcach, więc bardzo mi to odpowiada, że cały czas będę grać w Suzuki Koronie Handball. Mimo mojego nieszczęścia, fajnie się wszystko tutaj prezentuje. Trener Paweł Tetelewski ma olbrzymi wpływ na to jak fajne samopoczucie dziewczyny mają w szatni - komentuje zawodniczka.

Wcześniej nowe umowy z Suzuki Koroną Handball podpisały: bramkarka Małgorzata Hibner, skrzydłowe Sandra Zimnicka, Magdalena Kędzior, Klaudia Wawrzycka, kołowa Magdalena Skowrońska i rozgrywające: Alicja Grzejszczak, Honorata Czekala. Jeśli klub przypieczętuje awans do PGNiG Superligi, w życie wejdzie kontrakt Alicji Pękali, która obecnie gra w Starcie Elbląg

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group