Liderzy Łomży Vive Kielce nie pojadą na kadrę

16-04-2021 17:32,
Mateusz Kaleta

Lidery Łomży Vive Kielce: Alex Dujshebaev i Igor Karacić nie dostali powołania na najbliższe zgrupowanie reprezentacji narodowych. Hiszpania i Chorwacja, które mają już zagwarantowany udział w mistrzostwach Europy, zagrają na przełomie kwietnia i maja w turnieju EHF Euro Cup.

W kadrze Hiszpanii zabraknie także kontuzjowanego Daniela Dujshebaeva. Jedynym hiszpańskim kadrowiczem z Łomży Vive Kielce będzie Angel Fernandez Perez.

Alex Dujshebaev i Igor Karacić będą mogli odpocząć. Obaj ostatnio grali regularnie w rozgrywkach klubowych, do tego Chorwat zmagał się z urazem. Najbliższe tygodnie, w których mniej intensywnie grać będzie także Łomża Vive Kielce, będą mogli wykorzystać na powrót do pełnej sprawności. 

Kadra Hiszpanii zagra w ramach turnieju EHF Euro Cup z Węgrami i ze Słowacją. Chorwaci natomiast zmierzą się dwukrotnie ze Słowacją i raz z Węgrami. 

Powołania do kadr narodowych otrzymali Polacy - więcej W TYM MIEJSCU, a także Francuz Nicolas Tournat. Na grę w reprezenatcjach swoich krajów na przełomie kwietnia i maja będą mogli też liczyć Andreas Wolff (Niemcy), Sigvaldi Gudjonsson (Islandia), Arciom Karaliok i Uladzislau Kulesz (Białoruś) oraz Branko Vujović (Czarnogóra). 

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

scc2021-04-16 21:06:42
Trochę za późno ponieważ to nie jest usprawiedliwienie odpadnięcia w LM ale teraz to już obojętne czy grają w kadrach czy nie bo my już musimy dograć mecze, wygrać i zdobył 2 trofeum, o które nie powinno być problemu?czy leci z nami trener..ale to już rola i decyzja mądrzejszych(Prezesa) a dziwię się, że tu nie ma zdecydowanej reakcji i zmiany ale cóż są mądrzejsi, którzy widzą zalety tej gry.
c2021-04-17 23:55:10
Smutny i niepokojący wywiad z trenerem w Gazecie Wyborczej

Projekt i wykonanie: CK Media Group