Mistrzostwa świata w boksie ze wsparciem województwa świętokrzyskiego

16-03-2021 08:38,
Redakcja

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie, jakie w kwietniu zostaną rozegrane w Kielcach, mogą liczyć na wsparcie województwa świętokrzyskiego. W ramach promocji do Polskiego Związku Bokserskiego trafiła już transza w wysokości 450 tys. złotych.

Umowę w Urzędzie Marszałkowskim z przedstawicielami Polskiego Związku Bokserskiego zawarli marszałek Andrzej Bętkowski i członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka w obecności Sekretarza Województwa Mariusza Bodo. 

– Na podstawie umowy podczas mistrzostw świata będziemy promować piękno, zabytki, przyrodę i walory regionu w Polsce oraz na arenie międzynarodowej – podkreślił marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Mamy wielką nadzieję, że trwająca pandemia nie pokrzyżuje nam planów, że będziemy w Świętokrzyskiem gościć przedstawicieli środowiska bokserskiego z wielu krajów, którzy nie tylko skupią się na przygotowaniach i samych rozgrywkach, ale też docenią Kielce, województwo, być może zechcą do nas powrócić. Zależy nam, by pokazać odwiedzającym, że miasto i województwo to miejsca gościnne, przyjazne, bezpieczne, że warto tu być – dodał.

- Na chwilę obecną swój udział w zmaganiach bokserskich zgłosiły drużyny z 30 państw, liczymy na to, że w kwietniu w Kielcach walczyć będą przedstawiciele 60 krajów, być może nawet 80 – powiedział Grzegorz Nowaczek, prezes zarządu Polskiego Związku Bokserskiego. – Przekazana przez samorząd województwa kwota 450 tysięcy zł pozwoli na przygotowanie interesującej kampanii promującej region podczas mistrzostw, na kreowanie pozytywnego wizerunku świętokrzyskiego również jako silnego ośrodka sportowego – dodał.

Na podstawie podpisanej umowy na wszystkich materiałach promujących mistrzostwa, ale też w obrębie ringów bokserskich i na hali sportowej znajdzie się herb województwa oraz napis “województwo świętokrzyskie”. Podczas mistrzostw emitowane będą spoty filmowe promujące nasz region. Pojawią się one m.in. podczas transmisji spotkań finałowych mistrzostw w TVP Sport, obejrzą je również miłośnicy boksu śledzący rozgrywki w internecie, na stronach federacji bokserskich zrzeszonych w Światowej Federacji Boksu Olimpijskiego.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w boksie 2021 odbędą się w województwie świętokrzyskim w dniach 10-24 kwietnia 2021r. 

fot: www.swietokrzyskie.pro

Wasze komentarze

Mal2021-04-13 17:17:16
Chce poznać wszystkie kraje jakie biorą udział. ;)

Projekt i wykonanie: CK Media Group