Wynik mógł być wyższy. To zasłużone zwycięstwo

06-03-2021 17:40,
Mateusz Kaleta

Najmłodszy trener w Fortuna 1. Lidze Paweł Ściebura miał powody do zadowolenia. Jego drużyna GKS 1962 Jastrzębie pokonała w meczu 19. kolejki Koronę Kielce 2:0. - To zasłużone zwycięstwo. Gratulacje dla mojego zespołu za konsekwencję, determinację i dyscyplinę taktyczną, które zaowocowały trzema punktami - cieszył się na pomeczowej konferencji prasowej.

Paweł Ściebura (trener GKS 1962 Jastrzębie): Pierwsza połowa nie była udana w naszym wykonaniu. Długo wchodziliśmy w ten mecz. Pierwsze dwadzieścia minut było pod dyktando Korony, która była od nas bardziej zdecydowana, szybsza, my byliśmy zawsze spóźnieni o jedno tempo. Nie byliśmy tym zespołem z Gdyni. Dawaliśmy sobie grać piłki za plecy, rozciągaliśmy ustawienie i nie zbieraliśmy drugich piłek. To był duży problem. 

Wynik był otwarty, skorygowaliśmy nasze błędy po przerwie i zaczęliśmy wywierać na Koronie presję. Poza dośrodkowaniami rywali z bocznych sektorów, które były pod presją, nie przypominam sobie jakiejś dobrej sytuacji Korony. My natomiast byliśmy bliżej siebie i szkoda, że nie wykorzystaliśmy kilku okazji w ataku szybkim, bo wynik mógłby być wyższy. Uważam, że z przebiegu drugiej połowy to zasłużone dla nas zwycięstwo i bardzo się z niego cieszymy. Przekuliśmy sportową złość na trzy punkty. Gratulacje dla mojego zespołu za konsekwencję, determinację i dyscyplinę taktyczną, które zaowocowały zwycięstwem.

fot: jastrzebieonline.pl

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Piłkarze..2021-03-06 18:06:28
Korony są po prostu słabi! Za słabi na awans, czyli typowy środek tabeli.
Koroniarz662021-03-06 18:56:16
Ttener jastrzebia moglismy wygrac wiecej brak slow gdzie dzisiaj jest nasza korona dzieki lubawski za zajaca i niemieckich inwestorow ale wierze ze juz siegnelismy dna i teraz juz zaczniemy sie odbijac i w nastepnym sezonie walczyc o ekstraklase
CK2021-03-06 19:06:08
Wygrać z Koroną w tej chwili żadna sztuka.
Czas na zmiany.
gramy2021-03-07 08:37:19
skorygowalismy bledy dyscyplina taktyczna konsekwencja to sa slowa najmlodszego trenera w lidze u nas to nie istnieje
Jack2021-03-07 09:36:28
Bartoszek chłopie co ty prezentujesz aż wstyd oglądać taki zespół.Kompletne dno i z tobą będzie jeszcze gorzej. Pakuj manatki i odjaz.
Aleks 592021-03-08 09:46:48
Co może trener, jak ma zawodników, którzy za darmo trafili do zespołu. Ferguson był 25 lat trenerem czerwonych diabłów, ale miał zawodników, a nie odpady!!!

Ostatnie wiadomości

Fazy play-off i play-out były elementem wcześniejszego formatu Ekstraklasy, ale obecnie liga nie korzysta z takiego podziału. Dziś 18 drużyn rozgrywa sezon w systemie każdy z każdym, po jednym meczu u siebie i na wyjeździe, co daje 34 kolejki. Warto więc traktować te pojęcia jako opis historycznego modelu rozgrywek.
Dobiegła końca wymiana krzesełek na Exbud Arenie w Kielcach. W ramach projektu „Żółto-czerwona Arena dla każdego”, realizowanego z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, zamontowano ponad 10 tysięcy nowych siedzisk w barwach Korony Kielce.
Już za dwa tygodnie Europejska Federacja Bilardowa, Polski Związek Bilardowy oraz FORTIS Kielce i Światowa Federacja Bilardowa zorganizują najważniejsze dwie imprezy w bilard heyball w tym roku na Starym Kontynencie. W dniach 1-5 sierpnia o medale walczyć będą zawodnicy i zawodniczki w Mistrzostwach Europy, natomiast od 6 do 10 sierpnia do walki staną zawodnicy z całego globu w zawodach Pucharu Świata.
Nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie spotkanie 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Górnikiem Zabrze. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy przychylił się do wniosku zabrzańskiego klubu i przełożył mecz zaplanowany na sobotę, 1 sierpnia.
Wodociągi Kieleckie po raz kolejny wesprą działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. W środę podpisano umowę sponsoringową, na mocy której miejska spółka przekaże klubowi 18 tysięcy złotych na organizację bezpłatnych zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży oraz rozwój działalności sportowej i edukacyjnej nad Zalewem Kieleckim.
Kacper Kaleta został nowym zawodnikiem Industrii Kielce. Wychowanek KSZO Ostrowiec został użyczony do ekipy 21-krotnych mistrzów Polski z macierzystego klubu, który obecnie występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym.
Bilardziści i bilardzistki FORTIS Bilard Kielce mają za sobą bardzo udane występy na arenie międzynarodowej i krajowej. Zawodnicy kieleckiego klubu wywalczyli łącznie siedem medali podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Słowenii oraz turnieju Pucharu Polski Kobiet w Gdańsku.
Korona Kielce poinformowała o podpisaniu pierwszych profesjonalnych kontraktów z dwoma zawodnikami Akademii. Umowy z klubem zawarli bramkarz Stanisław Kwiatkowski oraz pomocnik Adrian Socha.
Vladimir Nikolov ma za sobą pierwszy oficjalny występ po powrocie do Slavii Sofia. Były napastnik Korony Kielce rozpoczął sezon od remisu 0:0 w derbach z CSKA Sofia w 1. kolejce bułgarskiej Parva Ligi.
Jagiellonia Białystok, najbliższy rywal Korony Kielce w PKO BP Ekstraklasie, sfinalizowała kolejny transfer przed startem sezonu. Nowym zawodnikiem Białostoczan został Jeremy Agbonifo, który został wypożyczony z francuskiego RC Lens z opcją wykupu. 20-letni skrzydłowy będzie występował z numerem 10.
Korona Kielce poinformowała, że we wtorek, 21 lipca o godzinie 10.00 rozpocznie się sprzedaż biletów na pierwszy domowy mecz sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy. W sobotę, 1 sierpnia o godzinie 20.15 na EXBUD Arenie „żółto-czerwoni” zmierzą się z Górnikiem Zabrze.
Europejska branża fitness przestała być niszą. Według raportu EuropeActive i Deloitte w 2025 roku z klubów fitness korzystało już 75,5 mln osób, a liczba obiektów przekroczyła 67 tys. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że 27 proc. dorosłych nadal nie realizuje zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. Te dwie informacje dobrze pokazują sytuację rynku: zainteresowanie ruchem rośnie, ale ogromna grupa osób wciąż potrzebuje pomocy, aby zacząć ćwiczyć i robić to regularnie.
PKO Bank Polski Ekstraklasa wykona kolejny krok w kierunku technologicznego rozwoju. Liga, za pośrednictwem Live Park, podpisała wieloletnią umowę z firmą Hawk-Eye Innovations, należącą do Grupy Sony. Efektem współpracy będzie wdrożenie od sezonu 2026/2027 nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w czołowych rozgrywkach świata.
Reprezentacja Polski ze skrzydłowym Industrii Kielce Marcelem Latosińskim w składzie zakończyła zmagania w Mistrzostwach Europy. Turniej rozgrywany w Rumunii „biało-czerwoni” zakończyli z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek, który przełożył się na 18. miejsce w całej imprezie.
Suzuki Korona Handball Kielce skompletowała kadrę na sezon 2026/2027. Do zespołu dołączyły dwie 18-letnie reprezentantki Polski juniorek – Julia Kiniorska oraz Iga Kuchczyńska.
Korona Kielce podczas przedsezonowej prezentacji poinformowała o nawiązaniu współpracy z nowym sponsorem. Do grona partnerów klubu dołączyła firma Keewe, specjalizująca się w międzynarodowych płatnościach dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Na sezon 2026/2027 partner techniczny świętokrzyskiego klubu marka 4F przygotowała nowe komplety strojów meczowych. Dziś (w piątek 17 lipca) zaprezentowano domowy trykot.
Piłkarze Korony Kielce zaprezentowali się kibicom na kieleckim Rynku. Po wydarzeniu głos zabrali przedstawiciele „żółto-czerwonych”.
Dziś wczesnym wieczorem (17 lipca) odbyła się prezentacja Korony Kielce. Na scenie zaprezentowali się piłkarze ekstraklasowej drużyny.
Korona Kielce przegrała z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:2 w swoim ostatnim sparingu przed startem sezonu 2026/2027. Po spotkaniu swoją opinią podzielił się Norbert Barczak, nowy zawodnik „żółto-czerwonych”.

Korona Kielce przegrała z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:2 w swoim ostatnim sparingu przed startem sezonu 2026/2027. Bramki zdobyli Ivan Durdov i Kamil Zapolnik dla przyjezdnych.
Korona Kielce w ostatnim przedsezonowym sparingu zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Klub zaplanował transmisję z tego spotkania podczas wyjątkowego wydarzenia.
Poznaliśmy terminarze rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet oraz Ligi Centralnej Mężczyzn na sezon 2026/2027. Wiadomo już, z kim na inaugurację zmierzą się dwa kieleckie zespoły – Suzuki Korona Handball Kielce oraz SMS ZPRP I Kielce.
Były zawodnik Korony Kielce Marcin Cebula został zaprezentowany jako nowy gracz pierwszoligowej Stali Mielec.
26 września Exbud Arena będzie areną wyjątkowego wydarzenia. W ramach współpracy Korony Kielce z Remonty TV odbędzie się mecz charytatywny, w którym drużyna klubu zmierzy się z zespołem Remonty TV. Organizatorzy zapowiadają rodzinny piknik, dzień otwarty stadionu oraz udział byłych reprezentantów Polski i znanych aktorów.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group