W sobotę Suzuki Boxing Night V. Z udziałem dwóch kieleckich pięściarzy

24-02-2021 14:05,
Mateusz Kaleta

Już piąta odsłona gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night odbędzie się w sobotę na deskach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ringu zaprezentują się dwaj zawodnicy Kieleckiego Klubu Bokserskiego RUSHH Kielce - Daniel Adamiec oraz Tomasz Niedźwiecki.

Wydarzenie, które jeszcze pół roku temu gościło w stolicy województwa świętokrzyskiego, po raz czwarty odbędzie się na Lubelszczyźnie. Tym razem w edycji krajowej - z udziałem polskich pięściarzy. Biało-czerwoni obecnie trenują na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się starcie dwóch aktualnych mistrzów Polski - Damiana Durkacza i Dominika Kidy.

Łącznie podczas gali dojdzie do dziewięciu walk transmitowanych na żywo. Daniel Adamiec, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, który w 2020 sięgnął po krajowe najwyższe laury w kategorii seniorów, stoczy walkę w kategorii do 81 kg z Piotrem Szczukowskim. Po nim do ringu w kategorii do 91 kg wejdzie Tomasz Niedźwiecki, który skrzyżuje rękawice z Witoldem Liskiem. 

Piąta edycja gali boksu olimpijskiego odbędzie się w sobotę, 27 stycznia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Pierwsi zawodnicy skrzyżują rękawice o godzinie 19:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w stacji TVP Sport. Galę poprzedzi piątkowa ceremonia ważenia.

fot: Suzuki Boxing Night / materiały prasowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group