Suzuki Korona Handball rozbiła rywalki na start rundy rewanżowej

10-02-2021 21:51,
Redakcja

Suzuki Korona Handball Kielce udanie zainaugurowała rundę rewanżową pierwszej ligi. W środę wysoko pokonała w hali przy ul. Krakowskiej SMS ZPRP III Płock 38:23. Dla kielczanek było to solidne przetarcie przed tym, co czeka je za tydzień - najważniejszym meczem sezonu z liderem tabeli.

Środowy mecz od dwóch bramek rozpoczęły przyjezdne. Ale potem wszystko wróciło do normy - kielczanki pokazały swoje doświadczenie i szybko zbudowały wysoką przewagę. Po kwadransie prowadziły już 15:4, a na przerwę schodziły przy dziesięciobramkowej przewadze. 

W drugiej połowie podopieczne Pawła Tetelewskiego kontrolowały boiskowe wydarzenia, grały twardo w obronie, biegały do kontrataków. Szansę dostały też młode zawodniczki. Najskuteczniejsza na boisku była Magdalena Kędzior, autorka sześciu bramek.

- Chcieliśmy od początku meczu pokazać, że zespół z Płocka nie ma co tutaj w Kielcach szukać punktów. Graliśmy mocno w obronie, wyprowadziliśmy kilka kontr i już po kwadransie spotkanie było ustawione - skomentował Paweł Tetelewski, trener drużyny.

Już za tydzień Suzuki Koronę Handball czeka jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie - spotkanie z liderem tabeli, AZS AWF Warszawa. To spotkanie może rozstrzygnąć, kto zagra w barażach o PGNiG Superligę. Mecz w Warszawie rozpocznie się w niedzielę, 21 lutego, o godz. 18:30.

Suzuki Korona Handball – SMS ZPRP III Płock 38:23 (22:12)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Szplit – Zygadlewicz, Zimnicka 5, Pastuszka 3, Młynarska-Papaj 3, Staszewska, Herman, Mikocka 2, Czekala 5, Skowrońska 3, Orłowska 1, Szymanik 3, Piwowarczyk 2, Rosińska 4, Kędzior 6.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group