Suzuki Korona Handball pokonała bezpośredniego rywala w walce o awans

16-01-2021 19:05,
Redakcja

Ważne zwycięstwo w ostatnim meczu pierwszej rundy I ligi piłkarek ręcznych odniosły szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce. Kielczanki pokonały bezpośredniego rywala w walce o awans do Superligi - Varsovię Warszwa 25:13.

To drugie zwycięstwo kieleckiego zespołu nad tym rywalem w przeciągu dziesięciu dni. W styczniu oba zespoły spotkały się też w Pucharze Polski. Suzuki Korona Handball wygrała wtedy 34:29. Teraz wygrana byla jeszcze bardziej okazała.

Pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkowym prowadzeniem gospodyń. Po przerwie kielczanki wypracowały jeszcze większą przewagę. Podwoiły swoj dorobek bramkowy. 

Najwięcej trafień dla Suzuki Korony Handball zanotowała Magdalena Skowrońska - siedem. Magdalena Kędzior i Michalina Pastuszka trafiły sześć razy.

Teraz kielczanki czeka trzytygodniowa przerwa. Druga część sezonu ruszy 6-7 lutego, kiedy Suzuki Korona Handball zagra u siebie z SMS ZPRP III Płock. W środę, 3 lutego w 1/8 finału Pucharu Polski przeciwnikiem drużyny Pawła Tetelewskiego będzie Eurobud JKS Jarosław.

Po pierwszej części sezonu kielczanki zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów i trzech "oczek" straty do liderującego AZS AWF Warszawa. Mają też jeden mecz rozegrany mniej.

Suzuki Korona Handball Kielce - Varsovia Warszawa 25:13 (12:7) 

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

czesio2021-01-16 21:45:21
No to jak to jest z tą tabelą bo RadioM informuje : Suzuki Korona Handball po dziewięciu meczach ma 24 punkty. Takim samym dorobkiem po „jesieni” legitymuje się AZS AWF Warszawa. ? Wy piszecie o trzech oczkach straty !
czesio2021-01-17 09:15:38
Wersję o sytuacji punktowej w tabeli podaną przez redakcję CKSport potwierdza Radio Kielce :." Strata do prowadzącego AZS AWF Warszawa wynosi 3 punkty, ale „akademiczki” mają jedno spotkanie więcej. "

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group