Marek Mierzwa, ojciec sukcesu złotych juniorów, wraca do Korony Kielce

09-01-2021 18:38,
Redakcja

Marek Mierzwa, który w 2019 roku poprowadził juniorów Korony do mistrzostwa Polski, znów będzie pracował w klubie. 43-letni trener został koordynatorem szkolenia młodzieży.

- Korona to jest mój klub, mój dom, tutaj się wychowywałem i cieszę się, że wracam. Pojawiła się bardzo konkretna propozycja zbudowania czegoś nowego. Ale futbol to gra zespołowa i zdaję sobie sprawę, że tylko wspólnie będziemy mogli zrealizować to, co sobie założyliśmy – mówi Marek Mierzwa, cytowany przez klubową stronę.

Po wielkim sukcesie z zespołem U-18, jakim był złoty medal Centralnej Ligi Juniorów, Mierzwa rozstał się z Koroną, bo wygasł jego kontrakt. Ostatnio 43-letni szkoleniowiec pracował w Spartakusie Daleszyce, gdzie był dyrektorem sportowym oraz dyrektorem tamtejszej akademii. Teraz będzie zajmował się szkoleniem młodzieży w Koronie.

- Od drugiej drużyny do zespołu U-15 oraz oczywiście bezpośrednią współpracę ze sztabem Macieja Bartoszka. Głównie skupię się na kwestiach sportowych, a w sprawach organizacyjnych będzie mnie wspierał Jacek Kubicki – przyznaje Marek Mierzwa.

Warto zwrócić uwagę na owoce świetnego warsztatu oraz pracy trenera w czasie pierwszego epizodu z żółto-czerwonymi. Mowa tu o licznej grupie ówczesnych podopiecznych Mierzwy, którzy teraz stanowią o sile pierwszej drużyny, bądź są jej ważną częścią. - Jestem dumny, że tak wielu chłopaków z tamtej drużyny dziś jest przy pierwszym zespole. Kibicuje im bardzo, żeby dalej się rozwijali. Mam nadzieję, że wkrótce naszych wychowanków będzie jeszcze więcej – dodaje szkoleniowiec.

fot: Korona Kielce / YouTube

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

szydlowianin2021-01-09 20:51:33
Marek caly Szydlowiec pozdrawia dziekuje za gre w naszym klubie i zyczy dalszych sukcesow trzymamy kciuki
Daluniu2021-01-09 21:55:20
Bardzo dobry ruch Korony
Aa2021-01-09 21:57:44
W daleszycach przeciera lepiej płacili

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group