Maciej Giemza pojedzie w czwartym Rajdzie Dakar

22-12-2020 09:46,
Redakcja

W dniach 3-15 stycznia odbędzie się 43. edycja Rajdu Dakar. W tym roku poprowadzi przez pustynie Arabii Saudyjskiej. W składzie Orlen Teamu jest pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza, wychowanek KTM Novi Korona Kielce, dla którego będzie to czwarty start w tym ekstremalnym wyścigu.

W styczniu 2020 roku, także w Arabii Saudyjskiej, 25-latek uplasował się na 17. miejscu - najlepszym w swojej dotychczasowej karierze. Teraz chce pobić ten rekord i liczy, że uda mu się wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Apetyty rozbudziło także zwycięstwo w tym sezonie w Pucharze Świata w Rajdach Baja.

– Po dość udanym Rajdzie Dakar 2020 miałem głód rywalizacji. Czuję się w dobrej formie. Dysponuję mocnym sprzętem, więc nie mogę się już doczekać wyjazdu na pustynne piaski – powiedział pochodzący z Piekoszowa Giemza na specjalnej konferencji prasowej Orlen Teamu.

Trasa w Arabii Saudyjskiej będzie liczyła 7,5 tysiąca kilometrów, w tym 4,5 tysiąca to odcinki specjalne. Rajd, w którym weźmie udział motocyklista ze świętokrzyskiego zakończy się 15 stycznia. Łącznie do zawodów zgłosiło się 321 pojazdów.

fot: Orlen Team

Projekt i wykonanie: CK Media Group