Siedem medali reprezentantów województwa na mistrzostwach Polski w Bilard

21-12-2020 09:14,
Redakcja

Po raz kolejny bardzo dobrze w najważniejszej indywidualnej imprezie roku zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki z województwa świętokrzyskiego. W rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach Polski w bilard medale zdobyło siedmiu reprezentantów województwa świętokrzyskiego.

Krążki zdobyli reprezentanci Nosanu Kielce. Oliwia Zalewska, która wróciła do gry po ponad półrocznej przerwie macierzyńskiej, wywalczyła komplet medali: złoto w 10 bil, srebro w 9 bil i brąz w 8 bil. Dwa tytuły wicemistrza Polski zdobył Tomasz Kapłan w odmianie 8 bil i 10 bil. Dzięki bardzo dobremu występowi reprezentant Noasnu zakończył sezon na drugim miejscu w rankingu Polski 2020. Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw i zwycięzcami rankingów Polski zostali Monika Ząbek ( Baribal Lubin ) i Wojciech Szewczyk ( Coromo Stal Katowice).

Największą sensacją zawodów była postawa 16-letniej Dominik Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica, która w kategorii kobiet zdobyła srebrny medal w 8 bil i brązowy w 9 bil. 

Na mistrzostwach Polski zabrakło głównego faworyta - Karola Skowerskiego, który zmaga się z COVID-19.

Impreza odbyła się pod honorowym Patronem Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu p. Anny Krupki oraz przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot: PZBil

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group