Korona II Kielce nie będzie faworytem z Siarką

11-11-2020 09:27,
Redakcja

W Święto Niepodległości kolejny mecz w rozgrywkach III ligi rozegra Korona II Kielce. Żółto-czerwoni podejmą na stadionie przy ul. Szczepaniaka Siarkę Tarnobrzeg.

Obie drużyny znajdują się po przeciwległych końcach ligowej tabeli. Żółto-czerwoni, którzy mają najmłodszą drużynę w całej lidze, plasują się w strefie spadkowej, na 18. miejscu i mają tylko 14 punktów. Ekipa z Tarnobrzega punktuje regularnie i z dwukrotnie większym dorobkiem zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Po dwóch dotkliwych porażkach z rzędu kielczanie zremisowali ostatnio z Lubartem Lubartów 1:1, ale teraz znów nie będą faworytem. Siarka przyjedzie do Kielc rozpędzona, po zwycięstwie 6:1 w ostatniej kolejce z Jutrzenką Giebułtów. Kielczanie przegrali z tym rywalem w takich samych rozmiarach tydzień wcześniej. To efekt słabszej formy i powrotu na boisko po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem.

Najlepszym strzelcem Siarki w tym sezonie jest Arkadiusz Gajewski, autor sześciu bramek. W starciu Korony z Siarką w poprzednim sezonie lepsza była ekipa z Kielc, która wygrała 2:1. 

Początek meczu Korona II - Siarka w środę o godz. 12. Mecz zostanie rozegrany bez udziału kibiców.

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group