Wrona i Fudalej potwierdzają wysoką formę

30-06-2010 16:22,

Bardzo udane starty w miniony weekend zanotowali Agnieszka Wrona i Marcin Fudalej. U progu Mistrzostw Polski dobra dyspozycja obojga lekkoatletów napawa optymizmem.

Agnieszka Wrona w sobotę startowała na prestiżowym Memoriale Żylewicza w Gdańsku. W ośmym starcie w tym sezonie zanotowała już szóste zwycięstwo (dwa razy była druga). Podobnie jak przed tygodniem w Bygdoszczy zwycięstwo zapewniła sobie pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,00 m. Atak na rekord życiowy (4,10m/2003) tym razem się jeszcze nie powiódł.

Marcin Fudalej w  weekend startował w Birmingham podczas Mistrzostw Wielkiej Brytanii w lekkiej atletyce. W biegu na 10000 m ustanowił nowy rekord życiowy wynikiem 30:05,50. To rezultat lepszy aż o 25 sekund od "życiówki" z zeszłego roku i blisko minutę lepiej niż w Sosnowcu na tegorocznych Mistrzostwach Polski.

Marcin zapowiedział start na Mistrzostwach Polski Seniorów w Bielsku-Białej, gdzie będzie biegał 5000m oraz 1500m (jeśli w najbliższy weekend wypełni minimum PZLA).

Żródło: www.kkl.org.pl
fot. www.kkl.org.pl

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group