Było blisko niespodzianki. Korona II uratowała remis z "czerwoną latarnią"

17-10-2020 13:50,
Redakcja

Bardzo blisko sprawienia niespodzianki byli w meczu 15. kolejki III ligi w Kielcach piłkarze Hetmana Zamość. Ostatnia drużyna w tabeli jeszcze w tym sezonie nie wygrała, a od 18. minuty prowadziła  z Koroną II Kielce 1:0. Żółto-czerwoni uratowali w końcówce remis.

Kielczanie grają w tym sezonie w kratkę. W sobotę byli stawiani w roli faworyta, bo ekipa z Zamościa miała przed tym meczem na swoim koncie tylko trzy remisy, dziesięć porażek i aż 37 straconych goli. To jednak kielczanie musieli długo gonić wynik meczu.

Pozytywny impuls do przerwania fatalnej serii Hetman dał już przed tygodniem. Dwukrotnie wychodził na prowadzenie i zremisował ostatecznie z Jutrzenką Giebułtów 2:2. W sobotę na stadionie przy ul. Szczepaniaka też piłkarze z Zamościa jako pierwsi strzelili bramkę. W 18. minucie wynik meczu z rezerwami Korony otworzył Norbert Myszka.

Kielczanie długo musieli starać się o odwrócenie losów meczu. Na dziewięć minut przed końcem pachniało jeszcze niespodzianką, ale ofensywne ataki Korony II w końcu przełożyły się na bramkę. Do wyrównania w końcówce doprowadził rezerwowy Jakub Konstantyn, który pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu.

Po bramce w 81. minucie obie drużyny poczuły krew. Posypały się żółte kartki, a goście kończyli spotkanie w dziesiątkę. Arbiter usunął z boiska Rafała Kruczkowskiego. Hetman miał jednak okazję do strzelenia bramki na wagę zwycięstwa. Świetnie w końcówce bronił Jakub Osobiński, który uratował Koronę broniąc uderzenie z bliskiej odległości, a potem parując strzał na poprzeczkę.

Dla Korony II to pierwszy remis w tym sezonie. W środę kielczan czeka zaległe spotkanie 13. kolejki, w którym zagrają w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów. W przyszłą sobotę zmierzą się również na wyjeździe z Chełmianką Chełm.

Korona II Kielce - Hetman Zamość 1:1 (0:1)

Bramka: Konstantyn (81') - Myszka (18')

Korona II: Osobiński - Więckowski, Kośmicki, Cukrowski (83' Malec), R. Turek - Górski (56' Przybysławski, 83' Kralka), Prętnik, Dziubek, Sowiński, D. Lisowski (56' Konstantyn) - Piróg

Hetman: Gibki - Wolanin, Myszka, Szatała - Kruczkowski, Pupeć (75’ Jaroszyński), Grzęda, Ozcifci (60’ Dajos), Białousko - Pokrywka (90’ Gierowski), Cain

Żółte kartki: Bujak, Więckowski - Ozcifici, Białusko, Wolanin, Kruczkowski, Dajos, Myszka, Gręda

Czerwona kartka:  Krukczkowski (89' - za dwie żółte)

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

True2020-10-17 15:45:33
ŁKS - Korona : można grać czysta dwojeczke - pewne info.
Ja2020-10-17 16:44:29
Doktor leki odstaw

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group