Odmłodzona i przebudowana Korona Handball rozpoczyna nowy sezon 1. ligi

25-09-2020 15:36,
Michał Gajos

Korona Handball Kielce przeszła latem dużą rewolucję. W najbliższą sobotę zainauguruje sezon 2020/21 w 1. Lidze grupy „C”. Pierwszym rywalem kielczanek będzie SMS ZPRP III Płock. 

Ekipa Pawła Tetelewskiego przystąpi do nowej kampanii mocno przebudowana i odmłodzona. Zabraknie wielu zawodniczek, które w poprzednim sezonie stanowiły o sile zesopłu - m. in. najlepszej strzelczyni Honoraty Gruszczyńskiej (wcześniej Syncerz), która przebywa na urlopie macierzyńskim. Do klubów Superligi trafiły ponadto Magda Więckowska (Piotrcovia Piotrków Tryb.) i Olesia Parandii (Eurobud JKS Jarosław), z powodów osobistych z dalszej gry zrezygnowała również Aleksandra Januchta, a w Kielcach nie będą grały też dłużej obrotowe Karolina Mochocka i Paulina Piwowarczyk. 

Więszkości z nich kielecki klub nie był w stanie zatrzymać ze względów finansowych. Z tego samego powodu nie wywalczył też awansu do PGNiG Superligi, zrezygnował z gry w barażach. W efekcie w sobotę Korona Handball rozpocznie drugi sezon z rzędu na zapleczu elity. 

Uszczuplona kadra zespołu została uzupełniona młodymi zawodniczkami z zespolu juniorek. W tym gronie są m. in. trzy młodzieżowe reprezentantki Polski - Michalina Pastuszka, Klaudia Wawrzycka i Marta Szplit. Zakontraktowano także wracającą do Korony Handball po czterech latach Martę Rosińską, a także Alicję Grzejszczak oraz Magdalenę Orłowską. Pierwsze dwie są rozgrywającymi, natomiast ostatnia skrzydłową.

Mecz 1. kolejki 1. Ligi pomiędzy SMS-em ZPRP III Plock a Koroną Handball w sobotę 26 września, o godz. 17:30.

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Eeee2020-09-25 16:47:46
Szkoda zachodu

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group