Szelągowski powołany do kadry Jacka Magiery! Nie zagra w lidze?

24-08-2020 17:40,
Redakcja

Ogromne wyróżnienie spotkało Daniela Szelągowskiego, wychowanka Korony Kielce. 17-letni napastnik otrzymał powołanie do kadry narodowej Polski U-19, jaką prowadzi selekcjoner Jacek Magiera. Z tego powodu może nie zagrać w zaplanowanym w tym samym czasie meczu Korony Kielce w lidze.

W przeszłości Szelągowski był regularnie powoływany do kadry U-17. Tym razem po raz pierwszy pojedzie na kadrę z zawodnikami starszymi od siebie. To jego pierwsze powołanie do zespołu U-19. Będzie miał okazję zagrać w towarzyskich meczach z Niemcami (3 września, 19:45 w Kaliszu) i Czechami (7 września, 16:45 w Brzegu).

Wśród powołanych jest też m. in. syn Leszka Ojrzyńskiego - grający w Liverpool FC Jakub Ojrzyński, obrońca Akademii Manchesteru United Łukasz Bejger, czy grający w Napoli Nicola Zalewski. Ponadto spore grono zawodników znanych z PKO Ekstraklasy oraz kilku zawodników z Fortuna 1. Ligi.

W tym samym czasie, kiedy reprezentacja Polski U-19 zagra towarzysko, będą normalnie toczyć się mecze 2. kolejki Fortuna 1. Ligi. Korona ma wtedy w planie spotkanie z GKS 1962 Jastrzębie na Suzuki Arenie (sobota, 5 września o godz. 12:40). Klub ma jednak możliwość wnioskowania o jego przełożenie. Tak postąpił już Stomil Olsztyn, którego bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy. W efekcie mecz olsztynian z Odrą Opole zostanie rozegrany dwa tygodnie później.

fot: Maciej Urban

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Greg2020-08-25 00:13:51
Mowiłem,żeby Szelogowski przeszedł do Włoch
Bora2020-08-26 10:34:25
Czy mecz 2 kolejki się odbędzie w terminie?

Projekt i wykonanie: CK Media Group