Udana inauguracja Korony II Kielce. Zwycięstwo w Kraśniku rzutem na taśmę

02-08-2020 19:55,
Mateusz Kaleta

Udanie nowy sezon III ligi rozpoczęła druga drużyna Korony Kielce. Kielczanie w meczu 1. kolejki pokonali na wyjeździe 2:1 Stal Kraśnik. Podopieczni Sławomira Grzesika jako pierwsi stracili bramkę, odrobili wynik, a o ich zwycięstwie przesądził gol w ostatnich sekundach. Bohaterem Korony został Wiktor Długosz, który najpierw wywalczył karnego, a potem sam skierował piłkę do siatki.

Kielczanie wybiegli na pierwszy mecz sezonu w bardzo młodym składzie. Było pięć debiutów, a ekipę żółto-czerwonych wzmocniło trzech zawodników, którzy trenują obecnie z pierwszym zespołem - Dawid Więckowski, Jakub Górski oraz Wiktor Długosz. To właśnie zmiana tego ostatniego w 46. minucie meczu odwróciła losy spotkania.

Kielczanie od początku grali nieźle, ale nie mogli znaleźć drogi do siatki przeciwnika. Szwankowała skuteczność, a swoją okazję na początku drugiej połowy wykorzystali gospodarze. Stal objęła prowadzenie po celnym strzale w sytuacji sam na sam w wykonaniu Dariusza Cygana.

Korona II odpowiedziała kilka minut później. W polu karnym sfaulowany został Wiktor Długosz, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Oskar Sewerzyński. W doliczonym czasie 20-letni skrzydłowy sam wziął już sprawy w swoje ręce. Długosz wykorzystał podanie Karola Malca i tym samym w ostatniej akcji meczu strzałem pod poprzeczkę przesądził o wygranej żółto-czerwonych 2:1.

W następnej kolejce III ligi Korona II Kielce zagra na swoim stadionie z beniaminkiem rozgrywek ŁKS Probudex Łagów. Ten mecz w sobotę, 8 sierpnia o godz. 12:00

Stal Kraśnik - Korona II Kielce 1:2 (0:0)

Bramki: Cygan (54') - Sewerzyński (63' - k.), Długosz (90')

Stal: Borusiński - Michalak, Tadrowski, Dyszy, Dwórzyński - Gajewski, Skrzyński (87' Bartoś), Popiołek, Czelej - Zawierucha (61' Misiak), Cygan (67' Kurkiewicz)

Korona II: Sandach - Więckowski, Sewerzyński, Kośmicki, Bujak (78' Cukrowski) - Przybysławski (69' Malec), K. Turek (88' Grabowski), P. Lisowski, Konstantyn (46' Długosz) - J. Górski (46' Jopkiewicz), Piróg

źródło: korona-kielce.pl, własne
fot: Mateusz Kaleta

Kaczka2020-08-02 20:48:30
Na testach w Koronie będą Michał Bednarski z Górnika Polkowice i Michał Czubak z Bytovii. Dla większości kibiców nazwiska anonimowe ale tych dwóch młodych napastników narobiło szumu w poprzednim sezonie 2 ligi i mając na uwadze, że Korona będzie budowała zespół na zdolnej młodzieży, może okazać się to strzał w "10".