Ciekawy transfer beniaminka. ŁKS Probudex Łagów sięga po Brazylijczyka

25-07-2020 12:14,
Mateusz Kaleta

26-letni Amarildo Leirosa Junior został nowym piłkarzem III-ligowego ŁKS Probudex Łagów. Brazylijczyk był testowany przez klub w sparingach, a teraz związał się z klubem kontraktem. W sparingach imponował skutecznością i świetnymi warunkami fizycznymi. 

Amarildo mierzy 193 cm i występuje na pozycji napastnika. W poprzednim sezonie grał w portugalskim Desportivo de Monção. Jest również byłym zawodnikiem młodzieżowych drużyn Fluminense FC. 

W ŁKS Probudex Łagów zagrał już w kilku meczach towarzyskich. Strzelił jedną bramkę przeciwko Wiernej Małogoszcz oraz trzy przeciwko POM-Iskrze Piotrowice.

Z transferu Brazylijczyka cieszy się Wojciech Śmiech - dyrektor sportowy klubu z Łagowa. - Amarildo jest typem napastnika, którego poszukiwaliśmy od początku okresu przygotowawczego. Cieszymy się, że kolejnym etapem w jego piłkarskiej karierze będzie ŁKS Probudex Łagów. Liczymy na jego dobre występy oraz bramki. Jesteśmy otwarci na wiele rynków i szukamy nowych zawodników również poza granicami kraju - powiedział dyrektor sportowy ŁKS Probudex Łagów.

W pierwszym meczu nowego sezonu łagowianie zagrają na swoim stadionie z Jutrzenką Giebułtów. Start rozgrywek III ligi zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia.

fot: ŁKS Probudex Łagów

 

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group