Suzuki Boxing Night w Kielcach. Masternak lżejszy od Radczenki

25-06-2020 21:10,
Mateusz Kaleta

W piątek wielki bokserski hit w Kielcach. W Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się gala Suzuki Boxing Night II, a w walce wieczoru na przeciwko siebie staną Mateusz Masternak i Siergiej Radczenko. To kolejny projekt japońskiego koncernu motoryzacyjnego i Polskiego Związku Bokserskiego, którzy współpracują nieprzerwanie od 2016 roku. "Master" wystąpi na gali boksu olimpijskiego, ale w walce zawodowej - nierankingowej.

Oprócz hitowego pojedynku, który będzie walką wieczoru, pięści skrzyżują też panie, kadrowiczki, ale również inni kadrowicze z reprezentacji Polski. Walczyć będzie m.in. Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce, która stanie na przeciwko swojej koleżanki z kadry Angeliki Krysztoforskiej. W kategorii do 75 kg spotkają się w ringu z kolei dwaj pięściarze KKB RUSH Kielce: Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec.

W czwartek w Hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się oficjalna konferencja prasowa przed piątkową galą. Wzięli w niej udział nie tylko bohaterowie wieczoru, ale również kielczanie: prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorz Nowaczek i prezes Suzuki, Piotr Dulnik. Japoński koncern motoryzacyjny współpracuje z PZB nieprzerwanie od 2016 roku. Wspiera polskich pięściarzy, zapewniając im jak najlepsze warunki do treningu w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich.

Podczas oficjalnego ważenia zawodników Mateusz Masternak okazał się lżejszy od swojego rywala, Siergieja Radczenki. Ta walka zapowiada się niezwykle gorąco. - Mówi się, że osiem rund powinno się boksować na autopilocie. Zobaczymy, czy mi się to uda - śmieje się Mateusz Masternak - W boksie jest tak, że boksuje się tak, jak rywal pozwala. Jeśli narzucę swój styl, to rywal może nie mieć swoich atutów. To pięściarz, który pokazał, że trzeba się z nim liczyć - podkreśla 33-latek.

Dla "Mastera" to ważny moment w jego karierze. Przed ośmioma miesiącami zdecydował się zawiesić karierę zawodową i walczyć o występ na igrzyskach w Tokio. Olimpiada została jednak przełożona, a 33-latek zastanawia się, w którą stronę prowadzić dalej swoją karierę. - Przyszłość nie jest znana, a ja staram się twardo stąpać po ziemi. Patrzę na to, co jest tu i tera - ucina wszelkie spekulacje Masternak.

- Walka Mateusza z Siergiejem była dobrze przemyślana. Siregiej jest teraz na topie, na ustach mediów i fanów boksu. Do tego dochodzi też niedawny, kontrowersyjny werdykt w walce z Arturem Szpilką. Zawodnicy mają podpisane kontrakty, pełne gaże, będzie to walka na pełnym dystansie ośmiorundowym. Nie ma żadnego ustawiania - podkreśla Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Hit wieczoru rozgrzeje publiczność. Wcześniej w pięściarską atmosferę kibiców wprowadzą inni zawodnicy. - Wszystkie walki będą godne obejrzenia. To wartościowe zawodniczki, zawodnicy z kadry zawodowej. Będą walczyć o swoją przyszłość - dodaje kielczanin.

- Początkowo miała to być gala studyjna, ale obostrzenia zostały zdjęte, więc galę obejrzą też kibice. Możemy wpuścić ok. 250 osób. Dlaczego KCK? To będzie coś innego, ale zobaczycie Państwo w piątek. Zapowiada się świetne widowisko - zapowiada prezes Polskiego Związku Bokserskiego. 

Program Gali Suzuki Boxing Night II

Kobiety

  • kat. 51 kg: Sandra Drabik - Angelika Krzysztoforska
  • kat. 57 kg: Sandra Kruk - Kinga Szlachcic
  • kat. 75 kg: Karolina Koszewska - Elżbieta Wójcik

Mężczyźni

  • kat. 64 kg: Damian Durkacz - Michal Takacs (Słowacja)
  • kat. 69 kg: Łukasz Zyguła - Michał Jarliński
  • kat. 75 kg: Bartosz Gołębiewski - Daniel Adamiec
  • kat. 81 kg: Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński
  • kat. +91 kg: Adam Kulik - Oskar Safaryan

Walka wieczoru: Mateusz Masternak - Sergiej Radczenko

fot: Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group