Korona zgłosiła do rozgrywek kolejnego młodzieżowca. To 18-letni napastnik

15-06-2020 15:43,
Mateusz Kaleta

Iwo Kaczmarski wchodząc na boisko w 88. minucie meczu z Lechem Poznań (0:3) stał się najmłodszym debiutantem w barwach Korony Kielce. Teraz szansa na debiut otwiera się też przed kolejnym młodym zawodnikiem. Kielecki klub zgłosił do rozgrywek 18-letniego napastnika - Jakuba Górskiego.

Ofensywny zawodnik jest wychowankiem Alitu Ożarów, ale już od najmłodszych lat szkoli się w kieleckim klubie. W zeszłym roku był czołowym zawodnikiem ekipy U-18, która zdobyła mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. Od początku tego sezonu odgrywa już natomiast ważną rolę w ekipie rezerw.

W tym sezonie 18-latek zagrał na trzecioligowych boiskach 12 spotkań i strzelił w nich jednego gola. Wystąpił także w dwumeczu Młodzieżowej Ligi UEFA z Realem Saragossa.

Górski będzie miał teraz okazję na debiut w PKO Ekstraklasie. Młody zawodnik trenował już wczesniej pod okiem Gino Lettieriego, a od początku przygotowań do restartu rozgrywek ćwiczył pod okiem Macieja Bartoszka. 

fot: Mateusz Kaleta

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

kk2020-06-15 20:27:13
Co z tego ze zgłasza młodzików , to powinien już robić Lettierii . Dzisiaj to możecie sobie nasypać soli na f...ki . Niestety ale nadszedł czas spadku , mówią że co się odwlecze to nie uciecze i to chyba jest ten moment . Szkoda , ale skoro przez tyle lat w Kielcach igrano z ogniem to ten pożar musiał powstać . Zobaczycie że 1-sza liga też nas przerośnie i będziemy dostarczycielem punktów dla rywali . Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych .
@kk2020-06-15 22:57:16
Co wy tak ciągle z tą 1 liga? Moim zdaniem będzie od razu 4 albo niżej
Ck2020-06-16 06:09:56
Ooo to już napompowany jest jak go znam
Ciśnienie straszne
Kibic2020-06-16 10:13:13
Gdzie jest Sowiński???
@kibic2020-06-16 15:29:19
Pewnie nie gotowy albo kontuzjowany

Ostatnie wiadomości

Fazy play-off i play-out były elementem wcześniejszego formatu Ekstraklasy, ale obecnie liga nie korzysta z takiego podziału. Dziś 18 drużyn rozgrywa sezon w systemie każdy z każdym, po jednym meczu u siebie i na wyjeździe, co daje 34 kolejki. Warto więc traktować te pojęcia jako opis historycznego modelu rozgrywek.
Dobiegła końca wymiana krzesełek na Exbud Arenie w Kielcach. W ramach projektu „Żółto-czerwona Arena dla każdego”, realizowanego z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, zamontowano ponad 10 tysięcy nowych siedzisk w barwach Korony Kielce.
Już za dwa tygodnie Europejska Federacja Bilardowa, Polski Związek Bilardowy oraz FORTIS Kielce i Światowa Federacja Bilardowa zorganizują najważniejsze dwie imprezy w bilard heyball w tym roku na Starym Kontynencie. W dniach 1-5 sierpnia o medale walczyć będą zawodnicy i zawodniczki w Mistrzostwach Europy, natomiast od 6 do 10 sierpnia do walki staną zawodnicy z całego globu w zawodach Pucharu Świata.
Nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie spotkanie 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Górnikiem Zabrze. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy przychylił się do wniosku zabrzańskiego klubu i przełożył mecz zaplanowany na sobotę, 1 sierpnia.
Wodociągi Kieleckie po raz kolejny wesprą działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. W środę podpisano umowę sponsoringową, na mocy której miejska spółka przekaże klubowi 18 tysięcy złotych na organizację bezpłatnych zajęć żeglarskich dla dzieci i młodzieży oraz rozwój działalności sportowej i edukacyjnej nad Zalewem Kieleckim.
Kacper Kaleta został nowym zawodnikiem Industrii Kielce. Wychowanek KSZO Ostrowiec został użyczony do ekipy 21-krotnych mistrzów Polski z macierzystego klubu, który obecnie występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym.
Bilardziści i bilardzistki FORTIS Bilard Kielce mają za sobą bardzo udane występy na arenie międzynarodowej i krajowej. Zawodnicy kieleckiego klubu wywalczyli łącznie siedem medali podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Słowenii oraz turnieju Pucharu Polski Kobiet w Gdańsku.
Korona Kielce poinformowała o podpisaniu pierwszych profesjonalnych kontraktów z dwoma zawodnikami Akademii. Umowy z klubem zawarli bramkarz Stanisław Kwiatkowski oraz pomocnik Adrian Socha.
Vladimir Nikolov ma za sobą pierwszy oficjalny występ po powrocie do Slavii Sofia. Były napastnik Korony Kielce rozpoczął sezon od remisu 0:0 w derbach z CSKA Sofia w 1. kolejce bułgarskiej Parva Ligi.
Jagiellonia Białystok, najbliższy rywal Korony Kielce w PKO BP Ekstraklasie, sfinalizowała kolejny transfer przed startem sezonu. Nowym zawodnikiem Białostoczan został Jeremy Agbonifo, który został wypożyczony z francuskiego RC Lens z opcją wykupu. 20-letni skrzydłowy będzie występował z numerem 10.
Korona Kielce poinformowała, że we wtorek, 21 lipca o godzinie 10.00 rozpocznie się sprzedaż biletów na pierwszy domowy mecz sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy. W sobotę, 1 sierpnia o godzinie 20.15 na EXBUD Arenie „żółto-czerwoni” zmierzą się z Górnikiem Zabrze.
Europejska branża fitness przestała być niszą. Według raportu EuropeActive i Deloitte w 2025 roku z klubów fitness korzystało już 75,5 mln osób, a liczba obiektów przekroczyła 67 tys. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że 27 proc. dorosłych nadal nie realizuje zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. Te dwie informacje dobrze pokazują sytuację rynku: zainteresowanie ruchem rośnie, ale ogromna grupa osób wciąż potrzebuje pomocy, aby zacząć ćwiczyć i robić to regularnie.
PKO Bank Polski Ekstraklasa wykona kolejny krok w kierunku technologicznego rozwoju. Liga, za pośrednictwem Live Park, podpisała wieloletnią umowę z firmą Hawk-Eye Innovations, należącą do Grupy Sony. Efektem współpracy będzie wdrożenie od sezonu 2026/2027 nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w czołowych rozgrywkach świata.
Reprezentacja Polski ze skrzydłowym Industrii Kielce Marcelem Latosińskim w składzie zakończyła zmagania w Mistrzostwach Europy. Turniej rozgrywany w Rumunii „biało-czerwoni” zakończyli z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek, który przełożył się na 18. miejsce w całej imprezie.
Suzuki Korona Handball Kielce skompletowała kadrę na sezon 2026/2027. Do zespołu dołączyły dwie 18-letnie reprezentantki Polski juniorek – Julia Kiniorska oraz Iga Kuchczyńska.
Korona Kielce podczas przedsezonowej prezentacji poinformowała o nawiązaniu współpracy z nowym sponsorem. Do grona partnerów klubu dołączyła firma Keewe, specjalizująca się w międzynarodowych płatnościach dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Na sezon 2026/2027 partner techniczny świętokrzyskiego klubu marka 4F przygotowała nowe komplety strojów meczowych. Dziś (w piątek 17 lipca) zaprezentowano domowy trykot.
Piłkarze Korony Kielce zaprezentowali się kibicom na kieleckim Rynku. Po wydarzeniu głos zabrali przedstawiciele „żółto-czerwonych”.
Dziś wczesnym wieczorem (17 lipca) odbyła się prezentacja Korony Kielce. Na scenie zaprezentowali się piłkarze ekstraklasowej drużyny.
Korona Kielce przegrała z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:2 w swoim ostatnim sparingu przed startem sezonu 2026/2027. Po spotkaniu swoją opinią podzielił się Norbert Barczak, nowy zawodnik „żółto-czerwonych”.

Korona Kielce przegrała z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:2 w swoim ostatnim sparingu przed startem sezonu 2026/2027. Bramki zdobyli Ivan Durdov i Kamil Zapolnik dla przyjezdnych.
Korona Kielce w ostatnim przedsezonowym sparingu zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Klub zaplanował transmisję z tego spotkania podczas wyjątkowego wydarzenia.
Poznaliśmy terminarze rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet oraz Ligi Centralnej Mężczyzn na sezon 2026/2027. Wiadomo już, z kim na inaugurację zmierzą się dwa kieleckie zespoły – Suzuki Korona Handball Kielce oraz SMS ZPRP I Kielce.
Były zawodnik Korony Kielce Marcin Cebula został zaprezentowany jako nowy gracz pierwszoligowej Stali Mielec.
26 września Exbud Arena będzie areną wyjątkowego wydarzenia. W ramach współpracy Korony Kielce z Remonty TV odbędzie się mecz charytatywny, w którym drużyna klubu zmierzy się z zespołem Remonty TV. Organizatorzy zapowiadają rodzinny piknik, dzień otwarty stadionu oraz udział byłych reprezentantów Polski i znanych aktorów.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group