Doskonałe statystyki Islandczyków. Nowy zawodnik PGE VIVE został królem strzelców i asyst

10-04-2020 08:33,
Mateusz Kaleta

Zakończyły się już ligowe rozgrywki w Islandii i Norwegii, gdzie w tym sezonie występowali przyszli zawodnicy PGE VIVE Kielce, Islandczycy: Haukur Thrastarson i Sigvaldi Gudjonsson. To był szczególnie udany sezon dla tego pierwszego. Środkowy rozgrywający, który 14 kwietnia będzie obchodził swoje 19. urodziny, został królem strzelców rozgrywek i najlepszym asystentem całej ligi. Drugi, 25-letni skrzydłowy, uplasował się w klasyfikacji strzelców w swojej lidze na szóstym miejscu.

Thrastarson nie bez przyczyny nazywany jest "nowym Palmarssonem", wielką nadzieją i przyszłą gwiazdą islandzkiej piłki ręcznej. O młodego zawodnika, mierzącego już teraz 190 cm wzrostu, rywalizowały w tym sezonie największe kluby z całej Europy, ale ten od 1 lipca będzie jednak zawodnikiem PGE VIVE. Wielki talent potwierdził w tym sezonie i jako 18-latek zdobył koronę króla strzelców rozgrywek.

Tharstarson zdobył w 20 rozegranych meczach aż 164 bramki, co daje 8,2 gola na mecz. Miał skuteczność 61,2 %, do tego asystował przy aż 114 trafieniach, co także jest najlepszym tego typu dorobkiem w całej lidze! Siedmiokrotnie był karany dwoma minutami kary. 

Co istotne, Selfoss, którego jest wychowankiem, zakończyło sezon z dorobkiem 25 punktów na piątym miejscu w tabeli. Najlepsza okazała się ekipa Valur, która zdobyła 30 "oczek", ale władze ligi zdecydowały, że w tym sezonie, ze względu na zakończone przedwcześnie rozgrywki, mistrz nie zostanie wyłoniony. Z ligi spadają za to dwie najsłabsze ekipy. 

Także drugi z nowych kieleckich Islandczyków jest już po zakończonym sezonie. Sigvaldi Gudjonsson, który zajmie w PGE VIVE miejsce Blaża Janca, wygrał ze swoja drużyną Elverum zmagania w Norwegii. Jego ekipa w 21 meczach zgromadziła 37 punktów. Prawoskrzydłowy zagrał we wszystkich meczach i zdobył w nich 105 bramek, w tym 21 z rzutów karnych. To dało mu szóste miejsce w klasyfikacji strzelców. Wygrał ją Emil Midtbø Sundal, który trafiał do siatki w całym sezonie aż 179 razy.

Dla Gudjonssona, podobnie jak dla Thrastarsona, sezon się już zakończył. Elverum odpadło bowiem już z rozgrywek Ligi Mistrzów, zajmując ostatnie miejsce w grupie A, gdzie rywalizowało m. in. z Barcą Lassa i PSG. Norweski klub wygrał w tych rozgrywkach tylko jedno spotkanie.

Obaj Islandczycy będą nowymi zawodnikami PGE VIVE Kielce od 1 lipca. 

fot: visir.is

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Gladiator2020-04-10 11:56:38
Glosujcie na zieniewicza w gladiatorach!! ;)
Dziak2020-04-10 12:41:09
Mam nadzieję, że sytuacja z wirusem się uspokoi, firmy ruszą i będzie na sponsoring dla klubów i zawodników.
kibic2020-04-11 09:32:09
Rzuca dużo bramek. Oby tylko Talant nie chciał zrobić z niego na siłę zawodnika, który tylko rozgrywa.
Jony2020-04-12 20:25:14
Biorąc pod uwagę jaki to wielki kraj Islandia to śmiech na sali że kupują takiego zawodnika podejrzewam że w każdej lidze polskiej junior, 1i2 liga są owiele wartościowi zawodnicy niż ten chłopak z małego państwa
PETROCHEMIA2020-04-12 20:51:05
Żaden Thrastarson do bankruta z Kielc nie trafi. Zapraszamy do Płocka, będzie miał się czego uczyć od najlepszego rozgrywającego w Polsce, Niko Mindegii.
Ck2020-04-13 14:17:55
Zaprosić to sobie możesz swoją sexi,, rączkę \'\' na rękodzieło

Projekt i wykonanie: CK Media Group