Złoto Radziszewskiego, brąz Króla

01-06-2010 21:11,

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce to jedna z największych imprez lekkoatletycznych w kraju. Oprócz ogromnej ilości zgłoszonych zawodników, bardzo istotny również jest poziom jaki oni reprezentują, a ten nieznacznie jedynie odbiega od Mistrzostw Polski Seniorów, czy też zawodów lekkoatletycznej 1-szej ligi. W zawodach niestety zabrakło przedstawicieli dwóch największych kieleckich uczelni tj. Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego.

Oczywiście w tak wielkiej imprezie nie mogło zabraknąć  zawodników KKLu. Barwy naszego klubu reprezentowali skoczek wzywż Tomasz Król i płotkarz Krzysztof Radziszewski odpowiednio studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Ekonomiczengo w Krakowie.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, gdyż oboje zdobyli medale AMP w lekkiej atletyce. Krzysztof złoty w sztafecie 4 x 100 m wynikiem 43,84 s. (9 miejsce OPEN), natomiast Tomek za skok na wysokość 2,07 m uplasował się na 3 miesjcu i zdobył indywidualnie brązowy medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych (USP). W przypadku Tomka do osiągnięcia o wiele lepszego rezultatu zabrakło odrobinę szczęścia, bowiem 4 najlepszych zawodników biorących udział w konkursie zakończyło swój występ na wysokości 2,07 m, a o przydziale miejsc decydowała kolejność udanych prób na wysokościach 2,07 i niższych. Niestety Tomek poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,07 m pokonał dopiero w 3 próbie , co pozwoliło mu na zajęcie wspomnianego wcześniej 3 miejsca w kategorii USP oraz 4 miejsca w klasyfikacji generalnej AMP. Ponadto w konkursie skoku w dal Tomasz wynikiem 6,37m zdobył srebrny medal w kategorii uczelni USP (18 miejsce OPEN).

Źródło: KKL Kielce

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group