KSS lepszy w Szczecinie o jedną bramkę!

26-05-2010 19:13,

Ważny krok ku utrzymaniu ekstraklasy szczypiornistek w Kielcach uczyniły w środowe popołudnie piłkarki ręczne KSS-u. Podopieczne Marka Smolarczyka pokonały w Szczecinie w pierwszym spotkaniu barażowym pierwszoligową Pogoń Handball 28:27. Rewanż w niedzielę w Kielcach.

Kielczanki w Szczecinie musiały sobie radzić bez trzech podstawowych rozgrywających: kontuzjowane są Aleksandra Pokrzywka i Marija Gedroit, a na Litwę wróciła już Lina Abramauskaite. Trener Smolarczyk zapewniał jednak, że młode zmienniczki, przy odpowiedniej mobilizacji, mogą udanie je zastąpić. Tak rzeczywiście się stało.

Piłkarki KSS-u bardzo dobrze zaczęły ten mecz. Drużyna prowadzona przez Martę Rosińską w pierwszej połowie radziła sobie znakomicie. „Tygrysice” w pewnym momencie prowadziły już pięcioma golami. Niestety, wtedy szczecinianki mocniej pokryły „Owcę”. To rozbiło kielecki zespół, który musiał zmienić taktykę.

Gospodynie dogoniły dziewczyny Smolarczyka. W pewnym momencie Pogoń prowadziła nawet dwoma bramkami. KSS jednak nie odpuszczał, walczył do końca. Gra toczyła się gol za gol, ale ostatecznie zwycięską akcję przeprowadziły kielczanki. To było pierwsze wyjazdowe zwycięstwo drużyny z Kielc w tym sezonie!

Oprócz wspomnianej Rosińskiej, która była liderem zespołu, bardzo dobrze na kole spisywała się Milena Kot. Obrotowa była najskuteczniejszą zawodniczką drużyny, zdobyła 9 bramek, ale udany występ okupiła kontuzją. Kot przy starciu z rywalką upadła na parkiet, mocno się potłukła, ale wszyscy w sztabie KSS-u wierzą, że zdąży wykurować się przez kilka najbliższych dni.

Bardzo dobry występ zanotowała również Izabela Woźniak, która zagrała na lewym rozegraniu. Ta raptem 17-letnia szczypiornistka grała bez żadnej bojaźni i respektu dla rywalek. W efekcie rzuciła aż pięć bramek.

Co ciekawe, do Szczecina udała się grupa juniorek młodszych KSS-u, która przebywa w pobliskim Rewalu na mistrzostwach Polski. Młodziutkie zawodniczki przez całe spotkanie dzielnie dopingowały swoje starsze koleżanki.

W niedzielę mecz rewanżowy w Kielcach – KSS zagra w hali przy ul. Krakowskiej o godz. 16. „Tygrysice”, za naszym pośrednictwem, bardzo proszą o wsparcie, obecność i doping. Wstęp oczywiście darmowy.

Pogoń Handball Szczecin – KSS Kielce 27:28 (11:12)

KSS: Kawka, Wiekiera – Muchocka 4, Olejarczyk, Osiak 4, Kot 9, Rosińska 3, Grabarczyk 2, Woźniak 5, Lalewicz, Łutaj 1, Młynarczyk.

Wasze komentarze

judyta2010-05-26 19:20:17
brawo dziewczyny! :*
Gringo2010-05-26 20:48:56
zły wynik do przerwy było 11:12
biedronka2010-05-26 21:29:50
Brawo Dziewczyny! Pierwszy krok wykonany. Teraz czas wykonać kolejny krok :) Pozdrawiam.
hand2010-05-26 23:11:36
Ekstraklasa, nadal nasza! Oby.
ninja2010-05-27 15:52:25
Bedzie ciezko ,widzialem mecz ,gdyby szczecinianki nie obijaly drewna przegralibysmy z kretesem.Pod koniec meczu nasze nie mialy sil wstawac z parkietu.Wygraly jednak ,daly z siebie wszystko.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group