Czas na rewanże. W sobotę Korona Handball zagra z Karkonoszami

18-01-2020 09:43,
Mateusz Kaleta

W sobotę rundę rewanżową I ligi rozpoczną piłkarki ręczne Korony Handball. Kielczanki zmierzą się przed własną publicznością z Karkonoszami Jelenia Góra i będą murowanym faworytem. 

Na półmetku sezonu szczypiornistki Korony Handball znajdują się na szczycie tabeli i mają tyle samo punktów co SPR Olkusz. W dziesięciu spotkaniach wygrały dziewięć, raz schodziły z boiska pokonane. Rywalki z Karkonoszy są siódme w tabeli i mają na koncie tylko cztery zwycięstwa. W pierwszej rundzie kielczanki wygrały w Jeleniej Gorze 26:24. 

REKLAMA

W sobotę Korona znów będzie chciała wyśrubować jak najlepszy wynik. Szczególnie, że otwarcie tego roku ma bardzo dobre. W ubiegłą sobotę, w zaległym spotkaniu ligowym, szczypiornistki z Kielc pokonały w Gnieźnie miejscowy Urbis 37:22, a w ostatnią środę awansowały do 1/4 Pucharu Polski, wygrywając w Kielcach KS Kościerzyna 41:28.

W trakcie meczu Korony z Karkonoszami odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie 18-miesięcznej Hani Terleckiej z Kielc. Będą również sprzedawane na ten cegiełki w cenie 5 złotych. Ich nabywcy w przerwie meczu wezmą udział w losowaniu nagród.

Spotkanie Korony Handball z Karkonoszami Jelenia Góra odbędzie się w sobotę o godz. 17 w hali przy ul. Krakowskiej w Kielcach.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group