Pobiegną w szczytnym celu. "Pallotyńska 10" po raz drugi na kieleckiej "Karczówce"

11-12-2019 14:57,
Mateusz Kaleta

Po raz drugi na kieleckiej "Karczówce" odbędzie się "Pallotyńska 10" - bieg charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie Adama Pawlikiewicza. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce walczy ze śmiertelną chorobą: przewlekłą białaczką szpikową. Biegacze pobiegną na trasach o długości 5 km oraz 10 km. Zmagania ruszą w sobotę o godz. 10.

Będzie to druga odsłona "Pallotyńskiej 10". Po raz pierwszy biegacze pobiegli dla Adama w czerwcu 2018 roku. Wówczas dystans obejmował dwanaście kilometrów. Teraz trasa została nieco skrócona, ale dalej prowadzi urokliwymi ścieżkami wzgórz Karczówka i Dalnia, zabytkowego kamieniołomu Grabina oraz lasem Bruszni.

Trasę o długości pięciu kilometrów można pokonać także w konkurencji nordic-walking. - Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas w jednym najpiękniejszych miejsc na terenie Kielc, dodatkowo pomagając Adasiowi – mówi Paweł Jakubczyk, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

Łączny limit uczestników biorących udział w zawodach wynosi 300 osób. Do środy włącznie można zapisywać się online W TYM MIEJSCU. Udział można zgłosić także w biurze zawodów, które zostanie zlokalizowane na terenie klasztoru pallotynów na Karczówce. Będzie ono otwarte w piątek od godziny 17 do 19, oraz od godziny 8 do 9.30 w dniu biegu. Minimalna opłata startowa wynosi 40 zł za 10 km i 20 zł za 5 km. Uczestnicy mogą dobrowolnie uiszczać większe kwoty. Cały dochód uzyskany podczas wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Adama Pawlikiewicza.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group