Nie wszystko stracone dla KSS-u

10-05-2010 20:15,

Pojawił się promyczek nadziei na utrzymanie kobiecej ekstraklasy piłki ręcznej w Kielcach. Jak podają „Radio Kielce” i „Gazeta Wyborcza”, w czwartek zbierze się Kolegium Ligi, które zdecyduje o możliwości rozegrania baraży przez „Tygrysice”.

„Wczoraj do Kolegium Ligi nie wpłynęła deklaracja chęci gry w najwyższej klasie rozgrywkowej obu drużyn pierwszej ligi grupy B - Finepharmu Jelenia Góra oraz AZS-u UMCS Lublin. Jeszcze w czwartek działacze Finepharmu deklarowali jednak, że chcą grać w ekstraklasie. W weekend sytuacja się zmieniła” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Według jej informacji działacze klubu z Jeleniej Góry postanowili, że będą dalej grać w pierwszej lidze.

KSS w rozgrywkach ekstraklasy zajął 11. miejsce, które automatycznie degraduje zespół do niższej klasy rozgrywkowej. Oczko wyżej plasuje się KPR Jelenia Góra i to właśnie ta drużyna miała rozegrać baraż z jedną z ekip pierwszej ligi (zwycięzca dwumeczu pomiędzy drugimi zespołami grup A i B).

„W grupie A sytuacja jest jasna. Awans wywalczyły szczypiornistki Sambora Tczew, a w barażach zagra Pogoń Handball Szczecin. W grupie B pierwsze dwa miejsca zajęły SMS Gliwice i SPR II Lublin, które zgodnie z regulaminem awansować nie mogą. Kluby z kolejnych dwóch miejsc Finepharm Jelenia Góra i AZS UMCS Lublin występami w najwyższej klasie rozgrywkowej nie są zainteresowane” – poinformowało Radio Kielce.

- Nie chcę na razie mówić jaką, ale raczej ustalone zostaną baraże między drugim zespołem grupy A (Pogoń Handball Szczecin - red.) a 11. drużyną ekstraklasy KSS-em Kielce – powiedział dla „Gazety Wyborczej” Ignacy Demiańczuk, komisarz ligi.

Źródło: Paweł Matys/Gazeta Wyborcza, Rafał Szymczyk/Radio Kielce, własne

Wasze komentarze

ktos2010-05-10 22:21:12
a jeszcze tydzień temu KSS miał spasc z ligi na 100% według tego portalu internetowego żadnych szans na utrzymanie nie było.... czy to jest sprawdzone żródło informacji..odpowiedzcie sobie sami. Plotki ,plotki i jeszcze raz plotki. serwis sportowy nie powienien się yak chańbic.
Redakcja2010-05-10 22:30:32
Gdyby "ktoś" dokładnie przeglądał informacje prasowe, wiedziałby, że to klub Finepharmu Jelenia Góra zmieniał zdanie jak rękawiczki, a tylko od decyzji władz tego zespołu zależało to, czy KSS ma szanse na baraże. Oczywiście po tym jak zaprzepaścił je w sportowy sposób na boisku.
fan2010-05-11 11:30:45
przepraszam bardzo...."zaprzepascil szanse w sportowy sposob utrzymania" a co to znaczy?? ONE SOBIE KUPILY te baraze czy co??? widze ze redakcja nie potrafi uzyc odpowiednich slow!!
Bil Cosby2010-05-11 12:44:44
Lol.. Ale ty "fan" najpierw skończ podstawówkę, potem bierz się za komentowanie postów. Czytaj gościu ze zrozumieniem. Sportowy sposób - po prostu nie ugrały sobie tego, a teraz już w NIESPORTOWY sposób mogą jednak się utrzymać. Jakbyś gościu przeczytał powyższy tekst, to byś kuźwa wiedział, że to o te wszystkie zawirowania chodzi, a nie o jakieś kupowanie. Ale drąg z ciebie.
kibic2010-05-12 09:21:06
aha czyli jak bedą grały baraże to one same się wygrają tak? to jest ten wasz niesportowy sposób...chyba jak graja to caly czas jest sportowy tak??? no chyba ze pozostanie w ekstra dostaną w prezencie!!!!!!!
kibic2010-05-12 09:21:37
aha czyli jak bedą grały baraże to one same się wygrają tak? to jest ten wasz niesportowy sposób...chyba jak graja to caly czas jest sportowy tak??? no chyba ze pozostanie w ekstra dostaną w prezencie!!!!!!!
Ilonka do kibica2010-05-12 09:36:37
Niesportowy, bo los im to podarował, bo ktoś tam nie w stanie grać w extra. W sportowy sposób to zaprzepaściły, bo przegrały kilka spotkań i były skazane na spadek. Teraz znalazł się inny sposób na pozostanie i mogą to wykorzystać. One teraz tego utrzymania, albo szansy na utrzymanie na parkiecie nie wywalczą. Potrzeba teraz nadziei i wiary w to, że się uda, odpowiedzialni ludzie to rozpatrzą i dopuszczą nasze dziewczyny do gry. Owszem, kiedy grają to jest sportowy sposób, ale jak pisałam - szansę na baraż, jeżeli dostaną to dostaną od losu, a nie dlatego, że jakoś tam grały tydzień, czy miesiąc temu.
awesome ninja2010-05-14 12:04:51
no to mamy jeszcze jedną szansę, wczoraj ustalili baraże.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group