Mistrzostwa Świata w Bilard 10 bil – Las Vegas 2019

23-07-2019 11:31,
Mateusz Cieślicki

Dwóch  zawodników mistrzów Polski Nosanu Kielce Karol Skowerski i Tomasz Kapłan znalazła się w czteroosobowym składzie reprezentacji Polski, która dzisiaj w nocy rozpoczęła walkę w finałach mistrzostw świata w bilard 10 bil. W rozgrywanych w Las Vegas zawodach bierze udział zaledwie 64 najlepszych bilardzistów  z całego świata.

Los już w pierwszej rundzie przydzielił naszym zawodnikom bardzo trudnych rywali. Skowerski zmierzył się z zawodnikiem z Filipin Roberto Gomezem natomiast Tomek z Ping Chung Ko (Tajwan) .

Kapłan uległ dwukrotnemu medaliście mistrzostw świata po wyrównanym pojedynku 6-8. Karol natomiast po bardzo dobrym spotkaniu pokonał swego rywala 8-3.

Dzisiaj w nocy w walce o awans do najlepszej 32 Skowerski zmierzy się z byłem mistrzem świata Nielsen Feijenem (Holandia) .

Rywalem Kapłana w walce o pozostanie w turnieju będzie natomiast inny były mistrz świata Thorsten Hohmann z Niemiec. Początek zmagań o godzinie 23.30 .

Na najlepszych czeka pula nagród w wysokości 132.00 USA. Ciekawostką jest fakt, że w sali hotelu, w której rozgrywane są zawody znajduje się aż 308 stołów bilardowych!

Pełne wyniki, tabele, transmisje na żywo na stronie: https://www.world10ball.com/

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group