Gratka dla fanów MMA. W Mniowie odbędzie się gala, powalczą kieleccy zawodnicy

06-03-2019 22:12,
Redakcja

Już 9 marca o godz. 19 Europejskie Centrum Karate w Mniowie organizuje szóstą edycję gali Warriors of life Championship. Tytuł imprezy to "Judgement Day" - a więc dzień sądu, a cała gala odbędzie się pod honorowym patronatem wójta Gminy Mniów, Piotra Wilczaka. To prawdziwe święto dla świętokrzyskiej branży sportów walki. Ostatnia, komercyjna impreza rangi zawodowej w sportach walki w okolicach Kielc miała miejsce 3 lata temu, zaś jeszcze wcześniej - dopiero w 2013!

Promotorzy federacji WLC przygotowali 11 pojedynków w zawodowej i pół zawodowej formule MMA. Swoje umiejętności zaprezentują lokalni zawodnicy z Mniowa i Kielc.

REKLAMA

Walkę wieczoru stoczy miejscowy radny - Mateusz "Jenek" Firek który ma sobą jeden zawodowy pojedynek oraz liczne sukcesy amatorskie. Firek wywodzi się z Brazylijskiego Ju Jitsu i to na tej płaszczyźnie święcił największe sukcesy amatorskie - dwukrotnie brązowy medal mistrzostw Polski w BJJ no gi z 2013 oraz 2014 roku oraz mistrzostwo Polski z 2016.

Firek jest także zdobywcą Pucharu Polski południowej w 2016 roku oraz zwycięzcą turnieju amatorskiej ligi MMA w Jurkowie w 2017 roku. Jego przeciwnikiem będzie podopieczny Radosława Kostrubca - Paweł Kiecana z Tytanu Zamość.

Kiecana jest niewątpliwie bardziej doświadczonym zawodnikiem od Firka, ponieważ stoczył już pięć pojedynków na zawodowych galach MMA i K1. Z trzech zawodowych walk MMA Paweł Kiecana do tej pory wygrał jeden, ale uznawał wyższość naprawdę bardzo doświadczonych, wymagających rywali. Kiecana ma także jedno zremisowane starcie półzawodowe, a także jeden zawodowy pojedynek w K1.

Oprócz tego, w oktagonie WLC zadebiutuje zawodowo w formule wszechstylowej walki wręcz zawodnik z Kielc, znany z licznych występów w formule BJJ, Ireneusz Dachowski. Jego przeciwnikiem będzie Sławomir Trybus z Gorlic, zawodnik mający za sobą liczne starty w formule amatorskiej MMA oraz K1.

W zawodowej formule MMA zadebiutuje także Bartłomiej Czarnecki, który zmierzy się z Grzegorzem Janią z Niedźwiedzie Fight Club. W formule półzawodowej MMA swoje umiejętności zaprezentuje doświadczony amator Michał Rogula (6-2), który skrzyżuje rękawice z Michałem Cichoniem z Shark Top Team Bytom.

W Mniowie zobaczymy także takich zawodników jak m.in Marian Strus (3-2) z Zamościa, Łukasza Kaśniewskiego (4-9), oraz weterana sztuk walki, posiadacza czarnych, mistrzowskich pasów w Karate i Ju Jitsu, pretendenta do tytułu mistrza Europy w Karate Kyokushin - Kamila Bazelaka (10-11).

Organizatorzy gali WLC oprócz walk MMA, zaplanowali także występy wokalne zdolnych artystów sztuki muzycznej z Kielc i okolic oraz miejsca vipowskie z obsługą cateringową.

W piątek 8 Marca natomiast, w Hotelu "Dudek" w Mniowie odbędzie się konferencja prasowa połączona z ważeniem zawodników przed galą WLC 6 "Judgement Day".

  • Harmonogram walk:
  • 70kg: Mateusz Firek vs Paweł Kiecana
  • 77kg: Bartłomiej Czarnecki vs Grzegorz Jania
  • Open: Rafał Ludwa vs Dominik Dankowski
  • 73kg Paweł Zbijewski vs Patryk Grzemski
  • 66kg: Patryk Pielaszkiewicz vs Łukasz Kaśniewski
  • 77kg: Ireneusz Dachowski vs Sławomir Trybus
  • Open: Kamil Bazelak vs TBA SEMI PRO
  • 77kg: Michał Rogula vs Michał Cichoń
  • 66kg:Andrzej Grosicki vs Kamil Warzybok
  • 63kg: Patryk Staszak vs Damian Stanek
  • 58kg: Jakub Palasik vs Kacper Michałowski

Galę wspierają: grupa Formaster, ERE POLSKA - dopłaty do odszkodowań, Cezet Bar, Kręgielnia Dyspensa w Kielcach, Czerwinski Group, Szymanski Pro, Hotel Dudek, Gościnien za Borem z Zaborowic.

Patronat honorowy: Wójt Gminy Mniów, Pan Piotr Wilczak.

fot: materiały prasowe organizatora

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Przemek2019-03-07 19:07:10
Szkoda że w ten sam dzień co gra Korona i Buskowianka, bo nawet z ciekawości by się zobaczyło, choć to nie do końca moje klimaty i nie znam się na MMA. No i już widzę jacy to będą "artyści sztuki muzycznej". Pewnie denne disco polo albo inny szajs.

Ostatnie wiadomości

W hali MOSiR przy ul. Krakowskiej 72 rozegrany został turniej 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Szczypiornistki Wodociągi Kieleckie Akademia Korona Handball zaprezentowały się przed własną publicznością i awansowały do dalszych zmagań.
Mieszane nastroje towarzyszyły wypożyczonym „Koroniarzom” w minionej kolejce, którą ozdobiło jedynie szybkie trafienie Daniela Bąka dla Znicza Pruszków. Podczas gdy jedni cieszyli się z pewnych wygranych i ważnych punktów, inni musieli przełknąć ich brak w kadrze meczowej, czy straty prowadzenia w ostatnich minutach.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem 0:1. Po meczu swoimi opiniami podzielili się Mariusz Stępiński i Wiktor Długosz zawodnicy „żółto-czerwonych”.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Michal Gašparík, trener „Trójkolorowych”.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem 0:1. Po meczu swoją opinią podzielił się Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem 0:1. Decydującą bramkę dla „trójkolorowych” zdobył Rafał Janicki.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce przegrała w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock 25:30. Po odpadnięciu z rozgrywek swoimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski i Michał Olejniczak.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce przegrała w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock 25:30. Tym samym „żółto-biało-niebiescy” nie awansowali do wielkiego finału rozgrywek, który zaplanowany jest na jutro (niedzielę 19 kwietnia).
Industria Kielce jedzie do Areny Kalisz na ostatni Final Four na Wielkopolskiej ziemi, aby obronić trofeum. Już w 1/2 finału dojdzie do w pojedynku z „Nafciarzami”, którzy postarają się pokrzyżować im plany. O której godzinie początek spotkania i gdzie najlepiej obejrzeć półfinał Pucharu Polski?
W pojedynku 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Oczywiście transmisja z tej potyczki będzie dostępna w telewizji oraz w internecie.
Piłkarze Korony Kielce poznali dokładne terminy ostatnich spotkań sezonu 2025/2026. „Żółto-czerwoni” pożegnają się z Exbud Areną konfrontacją z Widzewem Łódź, a z całymi rozgrywkami wyjazdem na mecz z Cracovią.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. Podopieczni Jacka Zielińskiego powalczą o niezwykle ważne punkty, które pozwolą im zachować bezpieczny dystans nad strefą spadkową w wyjątkowo ciasnej tabeli.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. „Żółto-biało-niebiescy” zagrają o możliwość stoczenia potyczki, której stawką będzie dziewiętnaste trofeum historii klubu.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem. – Gdy oglądam ich mecze to wyglądają w nich na bardzo dobrą drużynę – powiedział przed spotkaniem Tamar Svetlin, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. Swoimi opiniami przed tym pojedynkiem podzielili się Daniel Dujszebajew i Adam Morawski.
W półfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się w Kalisz Arenie z Orlen Wisłą Płock. – Najważniejsze jest, żeby dobrze przygotować zespół i być gotowym do walki – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.

W Sobótce na Dolnym Śląsku odbył się 39. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich". Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego, którzy zaprezentowali się z dobrej strony.

W wyścigu wystartowali kolarze reprezentujący kluby i oraz reprezentacje Polski:

Kiedy 20 kwietnia Kacper Zawada zamelduje się na zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów w Siedlcach, będzie to kolejne potwierdzenie statusu jednego z najbardziej obiecujących zawodników rocznika 2012 w Polsce. Urodzony w Piasecznie Zawada znalazł się w elitarnym gronie czterdziestu piłkarzy, którzy pod okiem trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej będą szlifować swoje umiejętności. Jego droga do tego miejsca była jednak daleka od jednowymiarowości, a obecny profesjonalizm czternastolatka
W CKsportowej sondzie na MVP meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok rozegranego w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy oddano 381 głosów.

Decydująca faza sezonu Orlen Superligi rozpoczyna się dla Industrii Kielce od rywalizacji w 1/4 finału play-off z NETLAND MKS-em Kalisz. Stawką dwumeczu będzie awans do półfinału krajowych rozgrywek i dalsza walka o mistrzostwo Polski.
Aż pięć podziałów punktów, cztery skutecznie egzekwowane „jedenastki” i bramki padające w ostatnich minutach meczów – 28. kolejka była prawdziwym testem nerwów dla kibiców. Choć na dziewięciu stadionach padły łącznie 22 gole, to cztery ekipy zdołały zachować niezwykle cenne w tej fazie sezonu czyste konto.
Łączna frekwencja podczas 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 138 290 widzów.
Piłkarze Korony Kielce poznali dokładny termin wyjazdowego spotkania z Rakowem Częstochowa. Będzie to ich przedostatni wyjazd w sezonie 2024/2025.

W sobotę odbył się festiwal Pieszo–Biegowy PRZEDWIOŚNIE. Pierwsi uczestnicy na trasie pojawi już o 5 rano na trasie Giga, ostatni zawodnicy pojawili się o 10 na trasie Mini.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group