Gratka dla fanów MMA. W Mniowie odbędzie się gala, powalczą kieleccy zawodnicy

06-03-2019 22:12,
Redakcja

Już 9 marca o godz. 19 Europejskie Centrum Karate w Mniowie organizuje szóstą edycję gali Warriors of life Championship. Tytuł imprezy to "Judgement Day" - a więc dzień sądu, a cała gala odbędzie się pod honorowym patronatem wójta Gminy Mniów, Piotra Wilczaka. To prawdziwe święto dla świętokrzyskiej branży sportów walki. Ostatnia, komercyjna impreza rangi zawodowej w sportach walki w okolicach Kielc miała miejsce 3 lata temu, zaś jeszcze wcześniej - dopiero w 2013!

Promotorzy federacji WLC przygotowali 11 pojedynków w zawodowej i pół zawodowej formule MMA. Swoje umiejętności zaprezentują lokalni zawodnicy z Mniowa i Kielc.

REKLAMA

Walkę wieczoru stoczy miejscowy radny - Mateusz "Jenek" Firek który ma sobą jeden zawodowy pojedynek oraz liczne sukcesy amatorskie. Firek wywodzi się z Brazylijskiego Ju Jitsu i to na tej płaszczyźnie święcił największe sukcesy amatorskie - dwukrotnie brązowy medal mistrzostw Polski w BJJ no gi z 2013 oraz 2014 roku oraz mistrzostwo Polski z 2016.

Firek jest także zdobywcą Pucharu Polski południowej w 2016 roku oraz zwycięzcą turnieju amatorskiej ligi MMA w Jurkowie w 2017 roku. Jego przeciwnikiem będzie podopieczny Radosława Kostrubca - Paweł Kiecana z Tytanu Zamość.

Kiecana jest niewątpliwie bardziej doświadczonym zawodnikiem od Firka, ponieważ stoczył już pięć pojedynków na zawodowych galach MMA i K1. Z trzech zawodowych walk MMA Paweł Kiecana do tej pory wygrał jeden, ale uznawał wyższość naprawdę bardzo doświadczonych, wymagających rywali. Kiecana ma także jedno zremisowane starcie półzawodowe, a także jeden zawodowy pojedynek w K1.

Oprócz tego, w oktagonie WLC zadebiutuje zawodowo w formule wszechstylowej walki wręcz zawodnik z Kielc, znany z licznych występów w formule BJJ, Ireneusz Dachowski. Jego przeciwnikiem będzie Sławomir Trybus z Gorlic, zawodnik mający za sobą liczne starty w formule amatorskiej MMA oraz K1.

W zawodowej formule MMA zadebiutuje także Bartłomiej Czarnecki, który zmierzy się z Grzegorzem Janią z Niedźwiedzie Fight Club. W formule półzawodowej MMA swoje umiejętności zaprezentuje doświadczony amator Michał Rogula (6-2), który skrzyżuje rękawice z Michałem Cichoniem z Shark Top Team Bytom.

W Mniowie zobaczymy także takich zawodników jak m.in Marian Strus (3-2) z Zamościa, Łukasza Kaśniewskiego (4-9), oraz weterana sztuk walki, posiadacza czarnych, mistrzowskich pasów w Karate i Ju Jitsu, pretendenta do tytułu mistrza Europy w Karate Kyokushin - Kamila Bazelaka (10-11).

Organizatorzy gali WLC oprócz walk MMA, zaplanowali także występy wokalne zdolnych artystów sztuki muzycznej z Kielc i okolic oraz miejsca vipowskie z obsługą cateringową.

W piątek 8 Marca natomiast, w Hotelu "Dudek" w Mniowie odbędzie się konferencja prasowa połączona z ważeniem zawodników przed galą WLC 6 "Judgement Day".

 • Harmonogram walk:
 • 70kg: Mateusz Firek vs Paweł Kiecana
 • 77kg: Bartłomiej Czarnecki vs Grzegorz Jania
 • Open: Rafał Ludwa vs Dominik Dankowski
 • 73kg Paweł Zbijewski vs Patryk Grzemski
 • 66kg: Patryk Pielaszkiewicz vs Łukasz Kaśniewski
 • 77kg: Ireneusz Dachowski vs Sławomir Trybus
 • Open: Kamil Bazelak vs TBA SEMI PRO
 • 77kg: Michał Rogula vs Michał Cichoń
 • 66kg:Andrzej Grosicki vs Kamil Warzybok
 • 63kg: Patryk Staszak vs Damian Stanek
 • 58kg: Jakub Palasik vs Kacper Michałowski

Galę wspierają: grupa Formaster, ERE POLSKA - dopłaty do odszkodowań, Cezet Bar, Kręgielnia Dyspensa w Kielcach, Czerwinski Group, Szymanski Pro, Hotel Dudek, Gościnien za Borem z Zaborowic.

Patronat honorowy: Wójt Gminy Mniów, Pan Piotr Wilczak.

fot: materiały prasowe organizatora

Wasze komentarze

Przemek2019-03-07 19:07:10
Szkoda że w ten sam dzień co gra Korona i Buskowianka, bo nawet z ciekawości by się zobaczyło, choć to nie do końca moje klimaty i nie znam się na MMA. No i już widzę jacy to będą "artyści sztuki muzycznej". Pewnie denne disco polo albo inny szajs.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group