Sparing Korony Kielce z Banikiem Ostrawa odwołany!

24-01-2019 14:09,
Redakcja

Korona Kielce dzisiaj miała rozegrać ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Niestety, mecz z Banikiem Ostrawa nie dojdzie do skutku.

Przyczyną są fatalne warunki atmosferyczne. 

REKLAMA

- Mieliśmy solidny huragan. Połamane są m.in. słupy oświetleniowe i ławki - informuje będący na obozie Paweł Jańczyk, rzecznik prasowy klubu.

Decyzja jest ostateczna. W zamian Korona chce rozegrać mecz wewnętrzny. Pogoda w Turcji nieco się uspokoiła, wiatr przestał wiać tak mocno. To daje nadzieje, że żółto-czerwoni wybiegną dziś na boisko. 

Odwołanie sparingu budzi jednak duży żal, bo rywal był bez wątpienia atrakcyjny. Po pierwszej części sezonu w Czechach, zawodnicy Banika plasują się na 3. miejscu w tabeli i ustępują jedynie Slavii Praga oraz uczestnikowi obecnej edycji Ligi Mistrzów, Viktorii Pilzno. 

Tymczasem czasu na rozegranie spotkania w innym terminie już nie ma, bo w sobotę nad ranem Korona zamelduje się w Polsce. Potem otrzyma kilka dni wolnego.

Do pracy żółto-czerwoni powrócą w połowie przyszłego tygodnia i pozostanie im ostatnia prosta przygotowań do wznowienia zmagań w Lotto Ekstraklasie. W weekend 2-3 lutego ekipa trenera Gino Lettieriego zmierzy się jeszcze odpowiednio z Puszczą Niepołomice i Stalą Mielec, a potem będzie już miała na uwadze wyłącznie ligowe starcie na wyjeździe z Arką Gdynia, zaplanowane na niedzielę, 10 lutego o godzinie 15:30.

fot. Paweł Jańczyk, korona-kielce.pl

Wasze komentarze

Rymaniak prosto z Turcji2019-01-24 15:23:20
Jak widzicie pogoda nie pozwala nam rozegrać dzisiejszego sparingu ale jak się uspokoi to rozegramy sparing wewnętrzny pozdrawiam wszystkich z Turcji niebawem kolejne suchary Bartosz Rymaniak
krym2019-01-24 15:35:54
A miały być tam takie wspaniałe warunki. Po raz następny odwołano mecz sparingowy. Szkoda bo było by jakieś podsumowanie tego obozu w Turcji. Ale nie ma tego złego co by i na dobre nie wyszło. Wracajcie do kraju wszyscy zdrowi bo to jest najważniejsze .Do zobaczenia.

Projekt i wykonanie: CK Media Group